کد خبر 146771

کاهش بیش از نیم درصدی قیمت اونس طلا در معاملات آسیایی

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۴ درصد کاهش به ۱۸۲۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.

کاهش بیش از نیم درصدی قیمت اونس طلا در معاملات آسیایی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، ادامه تورم بالا در آمریکا تبدیل به یک مشکل بزرگ برای طلا شده و آن را در سطح 1800 دلار نگه‌داشته است. برخی تحلیلگران عقیده دارند این شرایط ممکن است قیمت طلا را تا محدوده 1700 دلار هم پایین بیاورد.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.54 درصد کاهش به 1826 دلار و 40 سنت رسید.

 در ابتدا انتظار می‌رفت قیمت طلا در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی به بیش‌از 2000 دلار برسد. قیمت طلا قبل‌از انتشار گزارش لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه ژانویه به بالاترین رقم طی 10 ماه گذشته یعنی 1975 دلار در هر اونس رسیده بود. اما این گزارش که حاکی از رشد اشتغال در آمریکا بود نگرانی درمورد تورم را دوباره افزایش داد. قیمت طلا پس‌از انتشار این خبر به زیر 1830 دلار سقوط کرد و بعد تا 1875 دلار بالا رفت.

شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا که در روز سه‌شنبه منتشر شد بیش‌از پیش نگرانی درمورد تورم در این کشور را افزایش داد و قیمت طلا را تا کمتر از 1850 دلار پایین آورد.

 این نگرانی وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا به سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی خود ادامه داده و نرخ بهره را بالاتر ببرد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 طلا در میان مبارزه بانک مرکزی آمریکا دربرابر تورم گیر افتاده است. هر گونه افزایش ارزش دلار یا سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد.

 ارزش سایر فلزات گرانبها هم رو به کاهش بوده‌است. قیمت نقره با 1.27 درصد کاهش به 21 دلار و 44 سنت رسید و پلاتین با 0.16 درصد کاهش 920 دلار و 89 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها