کد خبر 146460

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

هزاران نفر از صهیونیستهای حاضر در فلسطین اشغالی امشب در شهرهای مختلف این رژیم علیه نخست وزیر و کابینه وی به خیابانها آمدند و تظاهرات کردند.

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  هزاران نفر از صهیونیستهای حاضر در فلسطین اشغالی مطابق معمول، علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و کابینه وی به خیابانها آمدند.

خبرگزاری شهاب گزارش داد که شامگاه امروز شنبه، هزاران نفر از صهیونیستها در شهرهای مختلف به ویژه تل‌آویو علیه نتانیاهو تظاهرات برگزار کردند. صهیونیستها با در دست داشتن یک ترازو که نشان دستگاه قضاست،نسبت به تغییرات قضایی که به دستور نتانیاهو انجام خواهد شد،  اعتراض خود را نشان دادند.

شنبه‌های سرزمین‌های اشغالی به روزهای سیاه بنیامین نتانیاهو تبدیل شده‌ است. صدها هزار شهرک‌نشین صهیونیست در اعتراض به تندروی‌ها، اقدامات غیرقانونی و جولان کابینه افراطی راست‌گرایان اسرائیلی به خیابان‌ها می‌آیند و تا سرنگونی حزب «لیکود» و متحدانش، قصد تداوم اعتراضات را دارند.

تظاهرات علیه نتانیاهو و اختلافات میان احزاب رژیم صهیونیستی پس از آن بالا گرفت که کابینه جدید تل‌آویو به ریاست بنیامین نتانیاهو در تاریخ چهارم ماه جاری میلادی طرحی برای «اصلاح نظام قضایی» این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، به کمک وزیر دادگستری این رژیم محاکمه خود را ملغی کند.

در این طرح با تضعیف دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی، کابینه و احزاب سیاسی این رژیم این امکان را خواهند یافت که کمیته انتخاب قضات در دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را با تعیین اعضای احزاب و سیاستمداران کنترل کنند و از عضویت قضات در این کمیته ممانعت به عمل آورند.

از سوی دیگر، اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها