کد خبر 146456

تیم ترامپ اسناد محرمانه جدیدی را تحویل اف بی آی داد

سریال کشف پرونده های محرمانه نزد مقامات ارشد آمریکایی همچنان ادامه دارد و در تازه ترین رویداد، تیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق این کشور اسناد جدید را به پلیس فدرال، اف بی آی تحویل داد.

تیم ترامپ اسناد محرمانه جدیدی را تحویل اف بی آی داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رسانه های آمریکایی روز شنبه به وقت محلی به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که تیم حقوقی دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا یک پوشه با علامت های محرمانه را به اف بی آی تحویل داده است. مشخص نیست که این پوشه حاوی چه نوع اسناد محرمانه ای بوده است.

به گفته این منابع، یک سند جداگانه با علامت های محرمانه و یک لپ تاپ متعلق به دستیار فعلی ترامپ نیز علاوه بر پوشه به ماموران فدرال تحویل داده شده است.

ظاهراً این پرونده‌های محرمانه ماه گذشته در حالی پیدا شدند که تیم رئیس‌جمهور سابق آمریکا مشغول جستجوی جعبه‌ها در خانه ها و دفاتر ترامپ بودند.

بر اساس گزارش ها، آخرین مجموعه پرونده های محرمانه در مجتمع مار آلاگو ترامپ کشف شده است.

ترامپ در ژانویه گذشته هنگام خروج از کاخ سفید ده ها جعبه حاوی اطلاعات طبقه بندی شده و فوق سری را به خانه خود در فلوریدا برد. اداره آرشیو و سوابق ملی (NARA) تلاش کرد اسناد را پس بگیرد، اما گزارش شده است که ترامپ همکاری نکرد و در نهایت موضوع به دادگستری ارجاع شد.

اقامتگاه این رئیس جمهوری پیشین در نهایت در ماه اوت سال جاری (مرداد) مورد حمله ماموران "اف بی آی" قرار گرفت.

این اقدام اف بی آی اگرچه از سوی بسیاری از محافظه کاران آزار و اذیت سیاسی یا تجاوز حزبی خوانده شد، اما «ویلیام بار» دادستان کل دوران ریاست جمهوری ترامپ علنا از این تصمیم دفاع کرد. وی در اوایل سپتامبر (شهریور) در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: برخی این اقدام پلیس فدرال را بی سابقه دانسته اند، اما این هم بی‌سابقه است که یک رئیس‌جمهور تمام اطلاعات طبقه‌بندی‌شده را بردارد و آنها را به اقامتگاهش ببرد.

طرح اتهامات متعدد علیه ترامپ در حالی است که حتی اگر وزارت دادگستری تصمیم بگیرد ترامپ را متهم کنند، تضمینی برای محکومیت وی نیست و رئیس جمهوری پیشین می تواند در نهایت تبرئه شود. اما اگر متهم شود چنین چیزی در تاریخ آمریکا بی سابقه خواهد بود.

از سوی دیگر، ترامپ بارها تاکید کرده که هیچ اشتباهی مرتکب نشده است و ادعا می کند که از سوی دموکرات ها و برخی جمهوری خواهان تحت تعقیب سیاسی قرار دارد. استدلال وی این است که تمام تحقیقات درباره او، تجارت و نزدیکانش بخشی از یک توهم است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها