کد خبر 146385

ایران ششمین محموله کمک انسان دوستانه را به سوریه فرستاد

ششمین هواپیمای حامل کمک های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه بامداد امروز جمعه در فرودگاه لاذقیه به زمین نشست.

ایران ششمین محموله کمک انسان دوستانه را به سوریه فرستاد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دکتر علیرضا فدوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه در گفت و گو با ایرنا در سوریه گفت: این دومین هواپیمایی می باشد که در سه روز اخیر به لاذقیه رسیده است و شامل ۱۹ تن انواع کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده شمال غرب سوریه می باشد.

وی اقلام اهدایی این هواپیما را که تحویل مقامات سوری شد، شامل پنج تن خرما، ۲۶۹ کارتن شیر خشک، پنج تن برنج، ۵۰۰ قطعه تشک، ۹۰ تخته چادر و پک مواد غذایی اعلام کرد.

پیش از این نیز دو محموله کمک های هوایی جمهوری اسلامی ایران به دمشق و دو محموله نیز به حلب ارسال شده بود که با ارسال دومین هواپیما به لاذقیه، تعداد هواپیما های اعزامی کمک های جمهوری اسلامی ایران به سوریه در سه روز اخیر به شش فروند رسید.

زمین لرزه هفت و هشت دهم ریشتری بامداد دوشنبه خسارت های زیادی در پنج استان سوریه برجای گذاشت که علاوه بر خسارات مادی، تا زمان مخابره این خبر ۲ هزار و ۳۷۰ نفر قربانی داشته است. باتوجه به شدت زمین لرزه پیش بینی می شود رقم قربانیان افزایش یابد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها