کد خبر 145239

فرار بیش از ۱۰۰۰ میلیونر از انگلیس

رسانه‌ها با استناد به تحقیق موسسه مشاوره مهاجرت سرمایه گذاری هنلی و شرکا Henley & Partners گزارش دادند که بیش از ۱۰۰۰ میلیونر در سال ۲۰۲۲ بریتانیا را ترک کردند.

فرار بیش از ۱۰۰۰ میلیونر از انگلیس

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، رسانه‌ها روز جمعه با استناد به تحقیق موسسه مشاوره مهاجرت سرمایه گذاری هنلی و شرکا Henley & Partners گزارش دادند که بیش از 1000 میلیونر در سال 2022 بریتانیا را ترک کردند.

بر اساس این یافته ها، 1400 نفر با ثروت بیش از یک میلیون دلار در سال گذشته از بریتانیا نقل مکان کردند.

این رقم به 2200 نفر ثبت شده در سال 2019، 2800 میلیونر در سال 2018 و 4200 نفر در سال 2017 اضافه می‌شود.

گفته می شود که آخرین خروج سرمایه‌ها در ادامه روندی است که مدت کوتاهی پس از رای گیری برگزیت در سال 2016 آغاز شد، زمانی که بریتانیا روابط خود را با اتحادیه اروپا قطع کرد.

مؤسسه هنلی و شرکا تخمین می زند که از آن زمان در مجموع حدود 12000 میلیونر از بریتانیا نقل مکان کرده‌اند. قبل از رای گیری برگزیت، بریتانیا جریان ورود افراد ثروتمند را ثبت می‌کرد.

استوارت واکلینگ، سرپرست تیم تحقیق از دفتر هنلی و شرکا در لندن، به روزنامه تایمز گفت: اکنون که برگزیت ریشه دوانده است و پیامدهای طولانی‌مدت واقعی آن احساس می‌شود، شاهد افزایش حرکت شهروندان ثروتمند بریتانیا هستیم که به دنبال پس گرفتن وضعیت اتحادیه اروپا با اخذ اقامت اتحادیه اروپا یا شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

به گفته این شرکت مشاوره، بسیاری از میلیونرها نیز خاورمیانه و آسیا را به عنوان مقصدهای بالقوه امیدوار کننده برای جابه جایی در نظر دارند.

بر اساس این گزارش، امارات متحده عربی به عنوان مثال، تخمین زده می شود که بیشترین ورود میلیونرها را در سال گذشته داشته باشد.

یک مطالعه اخیر توسط مرکز اصلاحات اروپایی نشان داد که برگزیت در حال حاضر حدود 33 میلیارد پوند (40 میلیارد دلار) برای اقتصاد بریتانیا هزینه داشته است.

دفتر مسئولیت بودجه بریتانیا اخیراً محاسبه کرده است که عواقب رفراندوم خروج از اتحادیه اروپا در سال 2016 تولید ناخالص داخلی بریتانیا را 4 درصد در دوره 15 ساله 2016 تا 2031 یا حدود 100 میلیارد پوند کاهش می دهد.

کنفدراسیون صنعت بازرگانی بریتانیا ماه گذشته اعلام کرد که اقتصاد بریتانیا در حال حاضر وارد رکود «کوتاه و کم عمق» شده است و به دلیل تورم بالا و سرمایه گذاری کم، در مسیر کاهش 0.4 درصدی در سال 2023 قرار دارد.

ارسال نظر

تازه ها