کد خبر 145064

حکم بازداشت شماری از مسئولان پیشین عراق صادر شد

فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق حکم بازداشت شمار دیگری از مسئولان حکومت مصطفی الکاظمی نخست وزیر سابق این کشور را، صادر کرد.

حکم بازداشت شماری از مسئولان پیشین عراق صادر شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رسانه های عراقی، شورای عالی قضایی عراق به ریاست فائق زیدان روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که حکم بازداشت شمار دیگری از مسئولان عراقی در ارتباط با پرونده "سرقت قرن" صادر شده است.

در جلسه روز چهارشنبه که با حضور رئیس شورای عالی قضایی، رئیس سازمان مبارزه با فساد "پاکدستی" و رئیس کمیته عالی حمایتی مبارزه با فساد تشکیل شد، پیشنهاداتی درباره برخی قراردادهای مشکوک که نشانه هایی از فساد در آن وجود دارد و ممکن است به ضرر کشور و ملت منجر شود ارائه شد.

رئیس دادگاه بدوی الکرخ نیز گزارشی درباره اقدامات انجام شده درباره پرونده کارت هوشمند به منظور بازنگری و اصلاح آن ارائه کرد.

پیشتر دادگاه بدوی الکرخ ویژه مبارزه با فساد دستور بازداشت مدیرکل "سازمان مالیات"، معاون وی، بازرس بخش مالی و نظارتی و مدیر بخش مالی آن و مدیران و صاحبان شرکت های مرتبط با پرونده "سرقت قرن" را صادر کرده بود.

"سرقت قرن" پرونده ای است که در آن حدود ۳.۷ تریلیون دینار عراقی معادل حدود ۲.۵ میلیارد دلار از محل مالیات های بانک «الرافدین» عراق، اختلاس و در قالب ۲۴۷ چک از طریق ۵ شرکت به پول نقد تبدیل شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها