کد خبر 144976

عبدالملکی: بیشترین مناطق آزاد ایران در مرزهای عراق واقع است

حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: بیشترین مناطق آزاد ایران در مرزهای عراق واقع شده که نشانگر توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مبادلات و تجارت با کشور عراق است.

عبدالملکی: بیشترین مناطق آزاد ایران در مرزهای عراق واقع است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «حجت‌الله عبدالملکی» در دیدار با سفیر عراق در تهران با بیان اینکه این مناطق آزاد شامل اروند، مهران، بانه و مریوان و قصرشیرین می‌شود که بخش اروند مراودات زیادی با کشور عراق دارد، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن روند فعالیت سه منطقه آزاد دیگر به‌زودی شاهد افزایش بیش از پیش سرمایه‌گذاری، اشتغال و مراودات تجاری و صنعتی و گردشگری میان اتباع و سرمایه‌گذاران دو کشور خواهیم بود.

مشاور رییس جمهور همچنین بر ضرورت توجه ویژه دو دولت در حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور باید بیش از گذشته از ظرفیت مناطق آزاد در توسعه مناسبات تجاری بخش‌های خصوصی دو کشور بهره‌برداری کرده و برای آن برنامه‌ریزی کند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: ظرفیت مناطق آزاد بخصوص در حوزه ایجاد مناطق صنعتی مشترک در مرزهای دو کشور نیز می‌تواند به توسعه مناطق مرزی و همچنین افزایش کیفیت زندگی مردم بومی این مناطق کمک کند و ما از آن استقبال می‌کنیم.

 

سفیر عراق در این دیدار بر ضرورت توجه بیشتر به بخش خصوصی دو کشور، استفاده از ظرفیت مناطق آزاد در مذاکرات و توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق و همچنین بالابردن سطح مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد./برنا

ارسال نظر

تازه ها