کد خبر 144936

مذاکره لاوروف با امیر عبداللهیان به تعویق افتاد

وزارت امور خارجه روسیه دوشنبه شب اعلام کرد که مذاکرات سرگئی لاوروف و حسین امیرعبداللهیان، وزیران خارجه روسیه و ایران که قرار بود ۱۷ ژانویه (۲۷ دی ماه) در مسکو برگزار شود، با توافق طرفین به تعویق افتاده است.

مذاکره لاوروف با امیر عبداللهیان به تعویق افتاد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه در در بیانیه‌ای گفت: بر اساس توافق دوجانبه، مذاکرات سرگئی لاوروف، و حسین امیرعبداللهیان که قرار بود در ۲۷ دی ماه برگزار شود، به تعویق افتاد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود که لاوروف و عبداللهیان قرار است در مورد وضعیت برجام، همکاری در سازمان ملل و سازمان همکاری شانگهای، اوضاع سوریه، افغانستان و موضوعا ت دیگر گفتگو کنند.
زاخارووا گفته بود : در این نشست قرار است به تبادل نظر  در مورد تعدادی از موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای مورد علاقه از جمله وضعیت برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته‌ای ایران (برجام) و تعامل بین دو کشور در این زمینه پرداخته شود.
به گفته وی، پلتفرم های بین المللی از جمله سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای، وضعیت سوریه، افغانستان، قفقاز جنوبی و مسائل خزر نیز مورد گفت و گو قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت خارجه روسیه، برای این نشست برنامه ریزی شده است تا در مورد دستور کار دوجانبه، در درجه اول موضوع تجاری و اقتصادی آن از جمله منطقه آزاد تجاری بین دو طرف و همچنین اجرای پروژه های مشترک کلیدی در زمینه انرژی، حمل و نقل و سایر صنایع بحث شود و روند مذاکرات برای انعقاد یک توافقنامه کامل در مورد منطقه آزاد تجاری بین اوراسیا و ایران نیز انجام شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها