کد خبر 144911

نشست روسیه با ایران و ترکیه برای رفع مشکلات توزیع غلات

روسیه در نشستی با حضور ایران و ترکیه موانع ترانزیت غلات این کشور را از طریق کشور‌ها، از جمله تبادلات بانک، فاینانس، لجستیک و گمرکی را رفع می‌کند.

نشست روسیه با ایران و ترکیه برای رفع مشکلات توزیع غلات

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روسیه در نشستی با عنوان بررسی راهکارهای توزیع عادلانه غلات در سراسر جهان و رفع موانع موجود ،برای جلوگیری از بحران مواد غذایی برگزار می کند که در این نشست از ایران و ترکیه دعوت به عمل آمده تا از طریق ترانزیت از این کشورها صادرات صورت گیرد.

در اطلاعیه اشاره شده است که موانع موجود برای ترانزیت کالا از طریق ایران و ترکیه  از جمله تبادلات بانک، فاینانس، لجستیک و گمرکی را در این نشست رفع می‌کند.

اسپوتنیک خبرگزاری روسیه در این ارتباط اظهار داشت:  غلات باهدف یافتن راهکارهای توزیع عادلانه غلات در سراسر جهان و رفع موانع موجود،برای جلوگیری از بحران مواد غذایی با حضور مقامات وزارت کشاورزی ، گمرکی ،بانکی ، تشکل‌های مربوطه و شرکت‌های بزرگ صادرکننده روسی و وارد کننده‌های ایرانی و ترکیه ، روز دهم فوریه سال 2023 فوروم غلات در هتل ردیسون کالکشن مسکو برگزار خواهد شد.

در این نشست به مشکلات و موانع موجود در تامین غلات از جمله بانکی و فاینانسی -لجستیکی-گمرکی پرداخته می شود و در نظر دارد تا همزمان گفتگوی مستقیم بین صادرکننده و واردکننده در زمینه غلات و محصولات کشاورزی ایجاد نماید تا بتوان از طریق دو کشور ترکیه و ایران ترانزیت محصولات کشاورزی روسیه به کشورهای دیگر تسهیل شود.

ضمنا این نشست مصادف با آخرین روز نمایشگاه پروداکسپو ( موادغذایی و محصولات کشاورزی )روسیه است که شرکت کنندگان با حضور در فوروم امکان بازدید از نمایشگاه پرود اکسپو را نیز خواهند داشت.

ارسال نظر

تازه ها