کد خبر 144829

ادامه صادرات گاز روسیه از طریق اوکراین

شرکت دولتی گازپروم روسیه گاز طبیعی را با ترانزیت از طریق خاک اوکراین به میزان ۳۵.۴ میلیون متر مکعب در روز از طریق ایستگاه گاز سودژا Sudzha به اروپا می‌فروشد.

ادامه صادرات گاز روسیه از طریق اوکراین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت دولتی گازپروم روسیه گاز طبیعی را با ترانزیت از طریق خاک اوکراین به میزان 35.4 میلیون متر مکعب در روز از طریق ایستگاه گاز سودژا Sudzha به اروپا می‌فروشد.

در همین حال، یکی از نمایندگان گازپروم روز شنبه به خبرنگاران گفت، طرف اوکراینی با ترانزیت گاز از طریق ایستگاه سوخرانوفکا مخالفت کرد.

وی گفت: گازپروم گاز را برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین با حجم مورد تایید طرف اوکراینی - 35.4 میلیون متر مکعب تا 14 ژانویه - از طریق ایستگاه اندازه گیری Sudzha تامین می‌کند. درخواست ایستگاه سوخرانوفکا رد شد.

بر اساس این گزارش، روسیه در تاریخ 13 ژانویه 35.5 میلیون متر مکعب گاز عرضه کرد. مسیر ترانزیتی اوکراین تنها مسیر تامین گاز به اروپای غربی و مرکزی محسوب می‌شود.

عرضه از طریق خطوط لوله نورد استریم به طور کامل متوقف شده است. صادرات گاز از طریق خطوط لوله ترک استریم و بلو استریم برای ترکیه و مناطق جنوبی و جنوب شرقی اروپا در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

تازه ها