کد خبر 144701

رشد ۱۲۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در ۱۰ ماه

وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد، در ۱۰ ماه گذشته صادرات محصولات کشاورزی رشد ۱۲۸ درصدی داشته و به منظور توسعه صادرات این محصولات حضور در بازارهای هدف جدید از جمله چین و سایر کشورها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رشد ۱۲۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در ۱۰ ماه

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، براساس داده‌های اعلام شده از سوی سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سال جاری روند تولید مرکبات در کشور ۷ درصد افزایش داشته است و به همین دلیل برای تنظیم و تعادل در بازار به سمت بازارهای هدف صادراتی رفته‌ایم و به همین منظور  توافق‌نامه‌های برای صادرات مرکبات با چین امضا کرده‌ایم. پیش این ساداتی‌نژاد اعلام کرده بود امسال تولید پرتقال کشور نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت از این رو با مازاد تولید رو به رو بودیم به همین منظور صادرات پرتقال را در دستور کار قرار داده‌ایم. از سوی دیگر وزیرجهاد کشاورزی گفته بود، تعهدات ارزی برای صادرکنندگان این میوه تا ۵۰ درصد کاهش یافته تا کمکی برای حمایت از کشاورزان باشد. در این راستا سال گذشته در ۹ ماهه نخست سال حدود ۱۳۵ هزار تن پرتقال از کشور صادر شد که این عدد امسال در مدت مشابه به ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

اما لزوم افزایش جذب سرمایه‌گذار در بخش کشاورزی یکی دیگر از مواردی است که وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز بکار همایش و نمایشگاه بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان در کرمان به آن پرداخت و در این خصوص گفت: از تمام سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم در زنجیره ارزش بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند و وزارت جهاد کشاورزی نیز با کمک بانک کشاورزی و تبصره ۱۸ از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد کرد.

ارسال نظر

تازه ها