کد خبر 144613

رئیسی: بزودی برنامه هفتم توسعه تقدیم مجلس می‌شود

رییس‌جمهور با حضور در صحن علنی مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ طی سخنانی گفت: تلاش می‌کنیم که لایحه بودجه با سیاست‌های اعلامی رهبری با برنامه هفتم توسعه تطابق داشته باشد.

رئیسی: بزودی برنامه هفتم توسعه تقدیم مجلس می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رییس‌جمهور گفت: تلاش می‌کنیم که لایحه بودجه با سیاست‌های اعلامی رهبری با برنامه هفتم توسعه تطابق داشته باشد.

سیدابراهیم رئیسی با حضور در صحن علنی مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ طی سخنانی اظهار کرد: لایحه بودجه بخش اولش که مربوط به شرکت‌هاست اول آبان تقدیم مجلس شد و آنچه از مسائل مربوط به شرکت‌ها بود که قانونگذار وقت بیشتری برای بررسی داشته باشد، این بخش در زمان مقرر به مجلس ارسال شد.

وی افزود: پنج دی ماه هم لایحه بودجه تقدیم مجلس شد و دو بخش شدن بودجه که یک بخش جداول و یک بخش تبصره و احکام بود قبلاً ارسال شد و با دومرحله‌ای شدن تصویب و تدوین بودجه که طبیعتاً بخش مربوط به جداول را امروز به مجلس تقدیم می‌کنیم.

رییس جمهور یادآور شد: تمام تلاش این بود که لایحه بودجه با سیاست‌های اعلامی رهبری با برنامه هفتم توسعه تطابق داشته باشد. چون در دولت از تیر تدوین لایحه بودجه شروع شد در میانه تدوین لایحه سیاست‌ها ابلاغ شد و البته هر جای تدوین بودجه که باشد باید از سیاست‌های ابلاغی رهبری تاثیر بگیریم که این اتفاق هم رخ داد.

رئیسی ادامه داد: ان‌شاالله بزودی برنامه هفتم توسعه هم تقدیم مجلس می‌شود. نسبت به برنامه هفتم هم دولت و هم مجلس این نکته را مورد توجه قرار می‌دهد که چه بخش‌هایی از برنامه‌های قبلی اجرا شده و اگر نشده، چرا این اتفاق افتاده است؟

وی تاکید کرد: ما بنای‌مان این است که برنامه تقدیمی به مجلس همراه با اجرا باشد نه این‌که مانند برنامه‌های قبلی تحقق ۳۰ درصدی پیدا کند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها