کد خبر 144488

کنعانی: به دولت عراق اعتراض کردیم

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست خبری‌اش با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی فرا رسیدن سالگرد میلاد حضرت زهرا «س» و فرا رسیدن روز زن را تبریک گفت.

کنعانی: به دولت عراق اعتراض کردیم

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنگوی وزارت خارجه اقدام اخیر نشریه فرانسوی را مصداق بارز خشونت‌طلبی و تحریک به خشونت و همچنین توهین به جایگاه و مقام زنان عنوان کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست خبری‌اش با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی فرا رسیدن سالگرد میلاد حضرت زهرا «س» و فرا رسیدن روز زن را تبریک گفت.

کنعانی در این نشست در پاسخ به سوالی در مورد پیگیری های  وزارت امور خارجه در مورد کاریکاتورهای موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو گفت :  اقدام نشریه فرانسوی مصداق بارز نفرت پراکنی و توهین به ارزش‌ها و مقدسات دیگر ملت‌ها به ویژه ملت‌های مسلمان بود.

وی ادامه داد: اقدام این نشریه فرانسوی  مصداق بارز خشونت طلبی و تحریک به خشونت بود.

کنعانی همچنین گفت: اقدام این نشریه توهین به جایگاه زنان و مقام زنان نیز بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد جعل نام خلیخ فارس از سوی برخی از مقامات عراقی گفت : بلافاصله که متوجه این موضوع شدیم و قبل از اعلام اتفاق رخ داده در رسانه ها ، ما اعتراض خود را به دولت عراق اعلام کردیم .
 وی ادامه داد: با توجه به این که اتفاق رخ داده در قالب یک اقدام ورزشی بود ، شاهد اقدام وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نیز بودیم.

کنعانی در پاسخ به سوالی تاکید کرد : سفر رییس‌جمهور ایران به دو کشور ترکیه و سوریه در حال برنامه‌ریزی است و ان‌شاءالله با قطعی شدن برنامه‌ریزی‌ها، این سفر انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال ایسنا در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر ایجاد تغییراتی در مدیریت سفارت افغانستان در ایران و سپردن مسئولیت این سفارت به نمایندگان دولت طالبان گفت: هیچ تحولی در این ارتباط رخ نداده است.

وی ادامه داد : سفارت افغانستان در ایران کما فی‌السابق فعال است و در همان چارچوب مناسبات بین سفارت افغانستان در ایران و وزارت امور خارجه ایران در جریان است و هیچ تحول جدیدی در این ارتباط رخ نداده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد سفر اخیر رییس بانک مرکزی به قطر گفت: اخیرا شاهد سفر  آقای فرزین  رییس بانک مرکزی و آقای صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به قطر بودیم .
وی گفت: یکی از محورهای اصلی این سفر ، انجام رایزنی و گفت‌وگو در راستای تقویت مناسبات و همکاری‌های پولی و بانکی میان دو کشور بود. در این چارچوب مذاکرات خوبی با مقامات قطر از جمله رئیس بانک مرکزی این کشور انجام شد و اصل این سفر در چارچوب استمرار همکاری های دو کشور و تقویت همکاری‌های پولی و بانکی و تسهیل مناسبات تجاری انجام شد./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها