کد خبر 144422

بررسی بودجه به سال آینده موکول شد

قالیباف رئیس مجلس گفت: بررسی لایحه بودجه 1402 به سال آینده موکول خواهد شد.

بررسی بودجه به سال آینده موکول شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قالیباف گفت: دولت تا پایان دی برنامه هفتم را به مجلس ارائه می‌دهد و پس از بررسی و تصویب آن، لایحه بودجه سال آینده در دستورکار قرار می گیرد.
سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در روند بررسی طرح درآمد شهرداری کوچک از محل مالیات بر ارزش در تذکر شفاهی در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور گفت: نزدیک به دو هفته است که دولت لایحه بودجه را به هیات رییسه تحویل داده و، چون دولت برنامه هفتم را ارائه نکرده است، مجلس لایحه را نگه داشته او دولت به دنبال تکمیل برنامه هفتم است، اگر لایحه بررسی نشود با مشکل روبرو می‌شویم.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به لزوم همکاری بین دولت و مجلس بیان داشت: تعامل بین دولت و مجلس ایجاب می‌کند که از کنار این مسائل مهم به آسانی نگذریم تدبیری صورت گیرد تا برنامه ششم تمدید شود و بررسی لایحه بودجه بیش از این به تاخیر نیفتد.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما نمی‌توانیم مجلس را با سلیقه اداره کنیم، معنای تعامل این نیست که پا روی قانون بگذاریم، ماده ۱۸۰ آیین نامه مشخص کرده است که روند بررسی بودجه چگونه انجام شود مگر ما می‌توانیم بودجه‌ای تصویب کنیم که قانون برنامه نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: در ماده ۱۸۴ آیین نامه آمده است اگر دولت بودجه را بعد از ۱۵ آذر به مجلس ارائه کند باید لایحه سه دوازدهم ضمیمه آن باشد، امسال ماده ۱۸۲ عوض نشده و باید جداول و بودجه با هم به مجلس ارائه شود، چون مصوبه مجلس در شورای نگهبان در این زمینه تایید نشده است و اجازه تمدید برنامه ششم را هم نداریم.

قالیباف گفت: توافق بر این شد که دولت در دی ماه برنامه را تقدیم مجلس کند و با توجه به اینکه از ۱۵ آذر گذشته با سرعت برنامه را بررسی کنیم و بر اساس ماده ۱۸۴ چون چند دوازدهم داریم اگر توانستیم چند دوازدهم را بررسی می‌کنیم وگرنه بعد از عید بودجه را تکمیل می‌کنیم نمی‌توانیم خلاف آیین عمل کنیم دوستان نظرات شخصی را به عنوان نظرات مجلس در مصاحبه‌ها بیان نکنند.

وی در پاسخ به راهکار میرتاج الدینی برای تمدید برنامه ششم گفت: یک سال برنامه ششم تمدید شده و یکسال دوم، برنامه هفت ساله می‌شود نظر بر تمدید نیست./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها