کد خبر 144321

تسهیلات پرداختی بانک مسکن به آستانه 100 هزار میلیارد تومان رسید

سرپرست بانک مسکن با اشاره به پرداخت بیش از ۹۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط این بانک در بخش مسکن از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه گفت: بانک مسکن امسال رکورد قابل توجهی در حوزه تسهیلات‌دهی به ثبت رسانده است.

تسهیلات پرداختی بانک مسکن به آستانه 100 هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسگری افزود: تسریع در روند ساخت و ساز مسکن و بازگشت‌پذیری سرمایه‌ می‌تواند به تامین مالی طرح‌های کلان دولت در این عرصه و متعاقب آن جهش تولید مسکن کمک کند.

وی افزود: میزان کل تسهیلات اعطایی بانک مسکن در سال جاری حاکی از رشد تسهیلات‌دهی بانک معادل 172.3 درصد در مقایسه با دوره مشابه آن در سال گذشته است که این موضوع به خوبی برنامه و عملکرد بانک برای اعطای تسهیلات به ویژه در بخش تخصصی آن یعنی مسکن را نشان می‌دهد.

عسگری رویکرد بانک مسکن در حوزه تسهیلات‌دهی را کمک به افزایش و جهش تولید مسکن و تسهیل در امر خانه‌دار شدن و برطرف کردن نیاز مردم در حوزه مسکن عنوان و اظهار کرد: بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه‌ای تخصصی در سال جاری ۱۰۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص داده است.

به گفته وی، بازار مسکن به عنوان یک بازار گسترده که تولیدات و محصولات مختلف و متنوعی برای ساخت آن مصرف می‌شود، ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد.

افزایش ۳۸۶٫۶ درصدی تسهیلات‌دهی بانک مسکن در بخش مشارکت مدنی

وی افزود: تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی بانک مسکن از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا انتهای آذر معادل ۵۸ هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان است که در مقایسه با این نوع تسهیلات اعطایی در دوره مشابه سال گذشته معادل ۳۸۶٫۶ درصد افزایش داشته است.

عسگری با بیان اینکه تسهیلات‌دهی بانک مسکن در بخش خرید مسکن در ۹ماهه سال جاری نشان‌دهنده رشد ۵۸٫۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است، گفت: بانک مسکن در ۹ماهه سال جاری ۱۱ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان تسهیلات خرید در بخش مسکن به متقاضیان پرداخت کرده است.

وی افزود: یکی از عواملی که سبب می‌شود سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه شوند بازگشت‌پذیری سریع سرمایه در بخش ساخت مسکن است که دولت نیز در این عرصه سیاست‌ها و برنامه‌های خاصی را طرح‌ریزی و عملیاتی کرده است که باید بر همین اساس زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه مسکن از جمله صنعتی‌سازی در کشور فراهم شود که این موضوع باعث تسریع روند ساخت مسکن در کشور می‌شود.

سرپرست بانک مسکن تاکید کرد: رونق حوزه مسکن باعث رونق اقتصاد کشور می‌شود و با شناسایی و احصاء عوامل تسریع در روند ساخت و ساز و بازگشت‌پذیری سرمایه در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان به امر تامین مالی قانون جهش تولید مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن کمک کرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها