کد خبر 144262

میوه شب عید با ۱۵ درصد تخفیف به فروش می‌رسد

مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با اعلام اینکه نرخ میوه شب عید در همان ایام اعلام می شود که ۱۵ درصد زیر قیمت روز بازار خواهد بود گفت: با توجه به مصادف شدن بازار شب عید امسال با ماه رمضان تقاضا برای خرید میوه در شب عید امسال بسیار کمتر خواهد بود.

 میوه شب عید با ۱۵ درصد تخفیف به فروش می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران اظهار داشت: در سال جاری به حدی مرکبات تولید شده است که برای شب عید حتی نیازی به ذخیره سازی این محصول وجود ندارد، تولید مازاد بوده و باید صادر شود، در غیر این صورت تولیدات باغداران از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه در تولید سیب درختی کمی کمبود وجود دارد اما جبران خواهد شد افزود: با روسای 31 استانی اتحادیه بارفروشان صحبت شده است که هر استان بر اساس ظرفیت‌های استانی و توسط تعاونی‌ها زیرمجموعه‌های خود، اقدام به ذخیره سازی میوه شب عید کنند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران ادامه داد: در سال جاری دولت تنها بر تنظیم بازار میوه شب عید نظارت دارد و خود برای ذخیره سازی ورود نمی کند؛ بر این اساس بخش خصوصی در هر استان اقدام به ذخیره سازی و توزیع میوه در ایام پایانی سال خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ماه رمضان امسال با تعطیلات عید نوروز مصادف شده مصرف بسیار کمتر خواهد شد بنابراین حتی در صورتی که ذخیره سازی نیز انجام نشود مشکلی برای تنظیم بازار نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: دولت قیمت میوه شب عید را تعیین نکرده است اما بر اساس توافق انجام شده میوه شب عید 15 درصد نسبت به قیمت روز بازار کمتر عرضه می شود.

وی اضافه کرد: قیمت میوه شب عید امسال در همان موقع، توسط اتحادیه بارفروشان اعلام خواهد شد که 15 درصد زیر قیمت روز بازار است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها