کد خبر 144229

مزایده خودروهای هایما s8 تولیدشده در مرحله آزمایشی

ایران خودرو اعلام کرد در راستای شفاف‌سازی و پاسخ‌گویی به افکار عمومی، نخستین خودروهای هایما ۸S که در مرحله آزمایشی راه اندازی خط مونتاژ این محصول تولید شده، از طریق مزایده به فروش می‌رسد.

مزایده خودروهای هایما s8 تولیدشده در مرحله آزمایشی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ایران خودرو بعد از حاشیه های تخصیص خودرو هایما با قیمت کارخانه به مدیران این شرکت اعلام کرده است در راستای شفاف‌سازی و پاسخ‌گویی به افکار عمومی، نخستین خودروهای هایما 8S که در مرحله آزمایشی راه اندازی خط مونتاژ این محصول تولید شده، از طریق مزایده به فروش می‌رسد.

در اطلاعیه ایران خودرو  آمده است:
" با توجه به اینکه خودروهای تولید شده در مرحله آزمایشی، دارای مغایرت‌های کیفی در بخش‌های موتور، بدنه، رنگ، تزیینات داخلی و... است، قابلیت عرضه به مشتریان و فروش در سیستم‌های جاری یا عرضه در بورس کالا نداشته طبق عرف رایج در دوره‌های گذشته و روال معمول در صنعت خودرو، با هدف تبدیل به نقدینگی به مدیران متقاضی در چارچوب های قیمتی مزایده ای و حدود 20 درصد کم‌تر از قیمت‌های بازار واگذار می شد.

با توجه به این‌که تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر واگذاری این خودروها صورت نگرفته و مدیران ایران‌خودرو نیز پیش‌تر انصراف خود را اعلام کرده بودند، به‌منظور رفع شائبه‌های مطرح شده در این زمینه و همچنین احترام به افکار عمومی، بنا بر تصمیم مدیرعامل و هیات مدیره گروه صنعتی ایران‌خودرو سری نخست خودروهای هایما از طریق مزایده عرضه خواهد شد.

بنابراین با توجه به موضوع‌ها مطرح شده در فضای رسانه‌ای کشور، براساس این تصمیم، خودروهای یادشده از شرکت ایران‌خودرو خراسان به پارکینگ خودروهای مزایده‌ای منتقل و طبق دستورالعمل‌های جاری و قانونی به فروش خواهد رسید."

ارسال نظر

تازه ها