کد خبر 144001

نیروگاه دوکوهه تا چند روز آینده وارد مدار تولید می‌شود

مجری طرح نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی شرکت تولید برق حرارتی با بیان اینکه نیروگاه کلاس F دوکوهه اندیمشک تا چند روز آینده وارد مدار تولید می‌شود، گفت: همچنین نیروگاه سهند در تابستان آینده و پس از آن نیروگاه ویس در آینده‌ای نزدیک وارد مدار تولید خواهد شد.

نیروگاه دوکوهه تا چند روز آینده وارد مدار تولید می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا نصراللهی، مجری طرح نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی با اشاره به احداث نیروگاه‌های راندمان بالا در صنعت برق، اظهار داشت: احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی برنامه‌ای هوشمندانه از سوی صنعت برق کشور است چراکه امروزه برترین نیروگاه‌های حرارتی از نظر راندمان، نیروگاه‌های سیکل ترکیبی‌اند و از پیشرفته‌ترین آنها، نیروگاه‌های سطح کلاس F هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروزه این نیروگاه‌ها در ایران و توسط جوانان کشورمان طراحی و ساخته شده‌اند و درحال تولید برق هستند.

نصراللهی در ادامه به احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه کلاس F در کشور اشاره و تصریح کرد: این برنامه در قالب دو پروژه 5 هزار مگاواتی در صنعت برق تعریف شده است که 5 هزار مگاوات در بخش دولتی و 5 هزار مگاوات هم توسط بخش خصوصی و با هدایت بخش دولتی احداث خواهد شد.

مجری طرح نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی ابراز کرد: بخش اول این قرارداد مربوط به 8 ساختگاه در غرب بندرعباس (هنگام)، سایت دوکوهه در شهرستان اندیمشک، سایت سهند در شهرستان بناب آذربایجان شرقی و نیروگاه ویس در شمال اهواز است.

وی ادامه داد: همچنین چهار ساختگاه بعدی هم به‌ترتیب در تهران، اصفهان، بوئین‌زهرا و لرستان احداث خواهد شد.

نصراللهی خاطرنشان کرد: در ساختگاه هنگام، دو واحد نیروگاهی کلاس F در مدار تولید هستند که خوشبختانه در تابستان گذشته هر دو واحد به‌صورت کامل در مدار بودند و در تأمین برق شبکه مؤثر عمل کردند.

ارسال نظر

تازه ها