کد خبر 143972

الهام علی‌اف: کریدور زنگزور باز خواهد شد، چه ارمنستانی‌ها بخواهند چه نخواهند

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان خطاب به مردم کشورش به مناسبت روز همبستگی آذربایجانی‌های جهان و سال نو میلادی گفت: کریدور زنگزور باز خواهد شد چه ارمنستانی‌ها بخواهند چه نخواهند.

الهام علی‌اف: کریدور زنگزور باز خواهد شد، چه ارمنستانی‌ها بخواهند چه نخواهند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان خطاب به مردم کشورش به مناسبت روز همبستگی آذربایجانی‌های جهان و سال نو میلادی گفت: کریدور زنگزور باز خواهد شد چه ارمنستانی‌ها بخواهند چه نخواهند.

به گزارش خبرگزاری ترند، علی‌اف گفت: کارهای گسترده‌ای برای افتتاح کریدور زنگزور با راه آهن و جاده‌های ماشین‌رو در حال انجام است. کریدور زنگزور چه ارمنستان بخواهد یا نه قطعا افتتاح خواهد شد. ما تعهد قاطع خود را نشان می‌دهیم و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

وی افزود: خواسته ما منطقی و عادلانه است، ما باید با جمهوری خودمختار نخجوان که جزو لاینفک آذربایجان است خط ارتباطی داشته باشیم و خواهیم داشت. بناهای تاریخی ما در زمین‌های آزاد شده، از جمله مساجد، در حال بازسازی و بازسازی اساسی هستند. قبلاً اشاره کرده بودم که ارامنه ۶۵ مسجد از ۶۷ مسجد را در جریان اشغال به طور کامل ویران کردند. مرمت، در واقع بازسازی این مساجد، هم اکنون آغاز شده است. مساجدی که نیاز به تعمیر دارند در حال تعمیر هستند. باید اشاره کنم که بنیاد حیدر علی‌اف نقش اصلی را در ساخت و بازسازی بناهای مذهبی ما ایفا می‌کند.

علی‌اف افزوده است: تقریباً تمام مساجد با هزینه بنیاد حیدر علی اف بازسازی می‌شوند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها