کد خبر 143780

روسیه: احتمال آزادسازی دارایی‌های مسدود شده «بسیار کم» است

به گفته بانک مرکزی روسیه، احتمال آزادسازی دارایی‌های مسدود شده این کشور در غرب به دلیل تحریم‌ها «بسیار کم» است.

روسیه: احتمال آزادسازی دارایی‌های مسدود شده «بسیار کم» است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که احتمال پس گرفتن دارایی‌های مسدود شده این کشور در غرب به دلیل تحریم‌ها «بسیار کم» است.

بر اساس این گزارش، بخشی از دارایی بانک‌های روسیه مسدود شده است. این محدودیت‌ها عمدتاً بر طلب‌های طرف مقابل و کشورهای به اصطلاح «غیر دوست» و پرداخت‌های اوراق قرضه‌ای که در سیستم‌های تسویه بین‌المللی یوروکلیر Euroclear و کلیراستریم Clearstream مسدود شده بودند، تأثیر گذاشته است.

بانک مرکزی روسیه با ابراز تردید در مورد بازیابی دارایی‌های خود گفت که تعدادی از بانک‌ها نیز به دلیل تحریم‌های غرب علیه سپرده گذاری ملی تسویه حساب روسیه (NSD) که در اوایل سال جاری میلادی اعمال شد، وجوه خود را در این صندوق مسدود کردند.

این بانک به بانک‌ها پیشنهاد تمدید 10 ساله تا سال 2032 برای ایجاد ذخایر داد تا زیان احتمالی وجوه بلوکه شده جبران شود. این بانک همچنین افزود که وام دهندگان روسی می‌توانند عامل دارایی های مسدود شده را هنگام ارزیابی ریسک های اعتباری نادیده بگیرند.

هم اتحادیه اروپا و هم مقامات ایالات متحده در حال حاضر روی راهی برای مصادره قانونی دارایی های روسیه که به عنوان بخشی از تحریم های مرتبط با اوکراین مسدود شده اند، کار می‌کنند.

دولت روسیه این اقدام را «دزدی» توصیف کرده است.

ارسال نظر

تازه ها