کد خبر 143773

رکوردشکنی تولید روزانه گاز ایران

هرمز قلاوند، مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: درحال حاضر شرکت ملی نفت ایران از ۲۳ میدان گازی در کشور به میزان یک میلیارد و ۴۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می‌کند که حدود ۹۸۰ میلیون آن را جهت توزیع در شبکه مصرف به شرکت ملی گاز تحویل می دهد.

رکوردشکنی تولید روزانه گاز ایران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هرمز قلاوند، مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران، اظهار داشت: شرکت ملی نفت ایران علاوه بر تولید نفت کشور، جهت تامین خوراک پالایشگاه های کشور و صادرات، متولی تولید گاز کشور است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون شرکت ملی نفت ایران از 23 میدان گازی در کشور به میزان یک میلیارد و 40 میلیون مترمکعب گاز تولید می‌کند که حدود 980 میلیون آن را جهت توزیع در شبکه مصرف و تامین گاز بخش های خانگی، تجاری، نیروگاهها، پتروشیمی‌ها و سایر صنایع کشور به شرکت ملی گاز تحویل می‌دهد.

مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: در حال حاضر تمامی همکاران شرکت ملی نفت ایران در مناطق عملیاتی خشکی، سکوهای دریایی، بخش‌های تعمیراتی، خدمات فنی و همچنین بخش‌های ستادی در حال کار و تلاش جهادی و شبانه‌روزی هستند که باید گفت این حجم از تولید و تحویل گاز بدون این مهم قابل تحقق نبود؛ در جبهه بعدی نیز همکاران شرکت ملی گاز وظیفه پالایش و توزیع بهینه گاز تولیدی توسط شرکت ملی نفت ایران را جهت مصرف در موارد فوق‌الذکر برعهده دارند.

وی ادامه داد: طی روزهای اخیر با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارکنان خدوم و زحمتکش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، حدود 10 میلیون مترمکعب گاز مربوط به کارخانه گاز و گاز مایع 1000 نیز به شبکه مصرف اضافه شد.

* ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز با وجود رکوردشکنی در تولید

قلاوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه شرکت های تولیدی گاز شرکت ملی نفت ایران شامل شرکت نفت و گاز پارس، شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تمامی ظرفیت در حال تولید حداکثری گاز برای رفاه مردم عزیز ایران در فصل زمستان هستند و از مردم فهیم کشور نیز انتظار می‌رود تمامی همت و تلاش خود را جهت صرفه‌جویی و مصرف بهینه برق و گاز انجام دهند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها