کد خبر 143740

سازمان ملل: کریدور لاچین باید باز باشد

دفتر حقوق بشر سازمان ملل با تاکید بر لزوم تضمین امنیت و آزادی رفت و آمد در کریدور لاچین، طرفین را به حل مشکلات از راه گفت‌وگو تشویق کرد.

سازمان ملل: کریدور لاچین باید باز باشد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دفتر حقوق بشر سازمان ملل با تاکید بر لزوم تضمین امنیت و آزادی رفت و آمد در کریدور لاچین، طرفین را به حل مشکلات از راه گفت‌وگو تشویق کرد.

به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در توییتر نوشت: ما آذربایجان و ارمنستان را به گفت‌وگو برای حل مشکلات، تضمین رفت‌وآمد آزاد و امن در این کریدور، حفاظت از حقوق بشر و اجتناب از تاثیرات نامطلوب انسانی بر غیرنظامیان تشویق می‌کنیم.

کریدور لاچین تنها راه ارتباطی ارمنستان با منطقه قره‌باغ کوهستانی است. در ۱۲ دسامبر گروهی از مردم آذربایجان که خود را «بوم‌شناس» می‌نامند، این کریدور را مسدود کردند، جایی که گروهی از صلح‌بانان روس در آن مستقر هستند. باکو مدعی شد که این تظاهرات قصد ندارد هیچ راهی را مسدود کند و خودروها می‌توانند به آزادی در هر دوسوی کریدور حرکت کنند.

ایروان این اقدام را اقدامی تحریک‌آمیز از سوی باکو می‌بیند که هدف آن ایجاد یک فاجعه انسانی در جمهوری خودخوانده «آرتساخ» است. به گفته نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان، مسدود شدن این کریدور باعث کمبود منابع غذایی در قره‌باغ شده است.

ارسال نظر

تازه ها