کد خبر 143550

عرضه یک تن طلای ناب به بازار طی روزهای آینده

ایمیدرو طی روزهای آتی هزار کیلوگرم از موجودی شمش طلای پرعیار تولیدی خود را به روش‌های مختلف در بازار عرضه خواهد کرد.

عرضه یک تن طلای ناب به بازار طی روزهای آینده

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از ایبِنا، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به منظور پاسخ به نیاز بازار، طی روزهای آتی ۱۰۰۰ کیلوگرم از موجودی شمش طلای پرعیار تولیدی خود را به روش‌های مختلف در بازار عرضه خواهد کرد.

امیر صباغ، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو، با اشاره به برنامه فوق، گفت: عرضه‌ها در قالب ۳ الگوی مختلف و در تناسب با نیاز بازار از طریق حراج باز بورس کالا و یا بانک کارگشایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: با مجوز بانک مرکزی، ۵۰۰ کیلوگرم طلا از طریق فروش گواهی سپرده کالایی بر مبنای شمش طلا که قرارداد آن با بورس کالا و بانک ملت امضاء شده، عرضه خواهد شد و الباقی بصورت فیزیکی در بورس کالا و بانک کارگشایی به مزایده می‌رود.

صباغ اضافه کرد: عرضه‌های عمده از فردا یکشنبه شروع می‌شود و برای اولین روز، ۴۰ کیلوگرم شمش طلا در بورس کالا عرضه شده و خرید برای عموم آزاد است. وی اشاره نمود که عرضه‌ها بصورت پیوسته طی روزهای آتی تداوم خواهد یافت.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در پایان تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند ضمن آگاهی از شرایط عرضه، در این معاملات رسمی شرکت کنند.

ارسال نظر

تازه ها