کد خبر 143441

سوئد سفارش خرید سامانه پاتریوت را به آمریکا ارسال کرد

سوئد در حالی که بخشی از سامانه دفاع موشکی پاتریوت آمریکا را دریافت کرده است سفارش خرید جدیدی را برای دریافت موشک‌های بیشتر به واشنگتن ارائه کرد.

سوئد سفارش خرید سامانه پاتریوت را به آمریکا ارسال کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از اسپوتنیک، اداره تسلیحات دفاعی سوئد سفارش جدیدی را برای دریافت سامانه دفاع موشکی پاتریوت به آمریکا ارائه کرده است.

این گزارش با اشاره به سقف قیمتی ۳.۲ میلیارد دلاری هزینه سامانه موشکی پاتریوت، این خرید تسلیحاتی را حتی گران تر از جنگنده های یاس ۳۹ گریپن مورد استفاده در سوئد ارزیابی کرد و نوشت: دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ با درخواست سوئد برای خرید این سامانه با حداکثر ۳۰۰ موشک موافقت کرد اما هنوز سوئد دریافت کل سامانه را سفارش نداده است.

اولین بخش سامانه موشکی به ارزش ۱ میلیارد دلار تحویل سوئد شده و قرار است تا سال ۲۰۲۵ کل سفارش تحویل داده شود.

پاتریوت یک سامانه موشکی زمین به هواست که توسط آمریکا و متحدانش از جمله هلند و ژاپن استفاده می شود. از این سامانه برای همه اهداف از جمله هلی کوپترها، هواپیماها و موشک های کروز و بالستیک استفاده می شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اخیرا در واکنش به قرار گرفتن موشک پاتریوت در فهرست کمک های دفاعی آمریکا به اوکراین، آنرا عامل طولانی شدن جنگ اعلام کرده بود.

فنلاند و سوئد که پیش از این به عنوان کشورهای بی طرف در روابط بین الملل شناخته می شدند بعد از شروع جنگ اوکراین، خواستار عضویت در ناتو شدند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها