کد خبر 143013

افزایش خوابگاه‌های کارمندی در تهران

با افزایش چشمگیر نرخ اجاره و خرید مسکن در چند سال اخیر، برخی از مستاجران مجرد مجبور شوند به خوابگاه‌های کارمندی بروند.

افزایش خوابگاه‌های کارمندی در تهران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مشاوران املاک می‌گویند در مناطق مرکزی تهران ما با افزایش خوابگاه‌های مجردی خصوصی روبه‌رو هستیم. برخی ملکشان را نوسازی می‌کنند، برخی با مجوز و برخی هم بی‌مجوز مشغول به فعالیت هستند.

به گفته یک مشاور املاک، اکثر جوانان برای اجاره مسکن به املاک مراجعه می‌کنند اما پس از بررسی قیمت‌ها و مواجهه با مشکلاتی همچون کمبود بودجه، از اجاره خانه منصرف می‌شوند و به خوابگاه‌های کارمندی روی می‌آورند، چراکه آنجا نیازی به بودجه زیادی نسبت به رهن خانه نیست و با ماهی 2 میلیون و 500 هم می‌توانند ساکن تهران شوند در حالی که برای اجاره یک خانه 50 متری در محدوده انقلاب، باید حدودا 5 تا 6 تومان اجاره و رهنی بالای 100 الی 200 میلیون تومان داشته باشند.

ویدر ادامه به اکوایران می‌گوید: «برخی مالکان که فعالیتشان در حوزه مستاجرداری است، ترجیح داده‌اند املاک قدیمی خود و یا حتی نوسازشان را به جهت رونق سودی که دارد تبدیل به خوابگاه‌های کارمندی کنند.»

بر اساس گفته مشاوران املاک، اجاره روزانه و ساعتی خانه هم افزایش پیدا کرده و شاهد این هستند که فردی خانه‌ای را اجاره و مبله کرده و آن را اجاره می‌دهد.گرایش به خوابگاه کارمندی افزایش پیدا کرده و به جهت خدمات‌رسانی به این قشر، خوابگاه‌های کارمندی بیشتری تاسیس شده است.

همچنین یک مسئول خوابگاه در محدوده انقلاب در گفتگو با اکوایران گفت:در چند سال اخیر تعداد نفراتی که متقاضی خوابگاه هستند بیشتر شده است و ظرفیت شعبه‌های ما پس از انتشار آگهی با فاصله زمانی کمی تکمیل می‌شود و بیشتر این افراد کارمند هستند و دلیل اصلی این تقاضا ناتوانی این کارمندان برای اجاره خانه در تهران است.

photo_2022-12-15_11-47-41

ارسال نظر

تازه ها