کد خبر 142986

مهر و موم شدن چند نهاد پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ

یک رسانه اروپایی به نقل از مقام‌های اتحادیه اروپا نوشت که نیروهای امنیتی پارلمان اروپا ۱۰ دفتر وابسته به این نهاد را به همراه دفتر دستیار عضو ایتالیایی آن، در شهر استراسبورگ مهر و موم کرده‌اند.

مهر و موم شدن چند نهاد پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ

به گزارش پایگاه خبر بااقتصاد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ تارنمای خبری اروپا چهارشنبه افزود: مارگاریتیس شیناس معاون کمیسیون اروپا در نخستین بیانیه‌ی پس از آغاز رسوایی فساد مالی، قاطعانه هرگونه ارتباط با این بحران را تکذیب کرده است.

رسانه‌های بلژیک روز سه شنبه نوشتند که نیروهای پلیس در عملیات جستجوی اسناد و مدارک وقوع احتمالی جرم فساد در پارلمان اروپا، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو (یک میلیون و ۵۹۰ هزار دلار) نقد در خانه‌های آنتونیو پانتزری نماینده پیشین ایتالیا در این نهاد و همچنین اوا کایلی و همسرش یافته‌اند.

کایلی در همان روز از مقام معاونت پارلمان اروپا برکنار شد و به همراه همسرش در ۹ دسامبر بازداشت و محل سکونت آنان جستجو شد. در پی اوج گیری این رسوایی ارتشاء، کایلی فورا از حزب جنبش سوسیالیست پانهلینیک یونان اخراج شد.

مقام‌های بلژیک چند روز پیش در عملیاتی برای تحقیق در باره ادعاهای فساد مالی در پارلمان اروپا مرتبط با برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر و رایزنی به نفع این کشور حوزه خلیج فارس، چند تن را بازداشت کردند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها