کد خبر 142978

دبیر سابق کانون صرافان ایران: روزهای آینده نرخ ارز کاهشی می‌یابد

دبیر سابق کانون صرافان ایران با تاکید بر اینکه افزایش تقاضا در بازار غیررسمی ارز ناشی از جو روانی و هیجانات است و مشکلی در تامین ارز وجود ندارد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که طی روزهای آینده روند بازار ارز مثبت باشد و نرخ ارز کاهشی شود.

دبیر سابق کانون صرافان ایران: روزهای آینده نرخ ارز کاهشی می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «احمد لواسانی» درباره وضعیت بازار ارز اظهار داشت: تمهیداتی که بانک مرکزی برای بازار ارز اندیشیده است نشان می‌دهد که برنامه‌ای برای کنترل بازار ارز در شرایط موجود وجود دارد، البته باید توجه داشت که عوامل داخلی و خارجی موجب التهاب بازار شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آینده روند بازار مثبت باشد، افزود: معاملات ارز در شبکه‌های مجاز روان است و اختلالی وجود ندارد. فعالان اقتصادی می‌توانند برای واردات کالا ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند، البته نرخ‌ها اندکی افزایش داشت.

دبیر سابق کانون صرافان اظهار داشت: در شبکه خرده‌فروشی و اسکناس نیز متقاضیان می‌توانند نیاز خود را برطرف کنند.

نوسانات اخیر بازار ارز کاذب و هیجانی است

لواسانی تاکید کرد: مشکل در بازار غیررسمی است که افراد به دلیل جو روانی و حفظ ارزش دارایی خود وارد می‌شوند که در نتیجه با افزایش تقاضا مواجه هستیم و امیدواریم عرضه در این بازار افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه همواره بحث روانی بر بازار ارز تاثیر داشته است، گفت: بحث دیگر مسکوکات است که متقاضیان در این زمینه مشکل دارند و با توجه به امکانات بانک ارزی این موضوع طی روزهای آینده حل خواهد شد و مشکلات مرتفع می‌شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها