کد خبر 142520

افزایش حدنصاب نمره قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان

رستم قاسمی، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: حدنصاب نمره قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان ۵۰ است. آبان‌ماه سال گذشته با دستور وزیر سابق راه و شهرسازی نمره قبولی ۴۸ تعیین شده بود.

افزایش حدنصاب نمره قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی آبان ماه سال گذشته طی دستوری از کاهش حدنصاب نمره قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان خبر داده و گفته بود: با توجه به وضعیت خاص برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در شرایط کرونایی با حدنصاب نمره قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان به 48 موافقت شد.

قاسمی تاکید کرد: دلیل این تصمیم شرایط کرونایی حاکم بر کشور بوده است.

این در حالی است که مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از افزایش حدنصاب نمره قبولی در آزمون پیش رو (دیماه 1401) خبر داده است.

حامد مانی‌فر با اشاره به این‌که برای آزمون دیماه 157 هزار و 821 نفر ثبت‌نام کرده‌اند،‌ گفت: این دوره از آزمون‌ها در 7 رشته مهندسی شامل معماری، شهرسازی، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداری، ترافیک در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا برگزار می‌شود. آزمون روز پنجشنبه و جمعه 8 و 9 دی ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان رقابتی نیست، افزود: افرادی که نمره 50 را کسب کنند به عنوان قبول شده آزمون تلقی می‌شوند. منابع آزمون نیز در هنگام ثبت‌نام به اطلاع شرکت کنندگان رسیده و منابع نسبت به دوره گذشته به غیر از رشته شهرسازی که منابع کمتری به منظور سهولت در مطالعه معرفی شده است، تغییری نداشته است.

ارسال نظر

تازه ها