کد خبر 142311

رئیس اتحادیه مصالح فروشان

کاهش نسبی قیمت سیمان در روزهای اخیر

رئیس اتحادیه مصالح فروشان ضمن تایید خبر عدم افزایش قیمت سیمان، گفت که طی روزهای گذشته یک کاهش نسبی هم در قیمت سیمان داشته ایم.

کاهش نسبی قیمت سیمان در روزهای اخیر

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طی روزهای گذشته اخباری به نقل از مسئولان کانون انبوه سازان پیرامون افزایش قیمت سیمان کیسه‌ای بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان منتشر شد؛ در همین ارتباط نیز وزارت صمت ضمن تکذیب افزایش قیمت سیمان، تاکید کرد که قیمت سیمان در بورس کالا کیسه‌ای ۳۳ هزار تومان بوده و گران نشده است.

در این راستا اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی به مهر گفت: به هیچ عنوان قیمت سیمان گران نشده و اتفاقی در این حوره نیفتاده است.

کاظمی در مورد اینکه آیا سیمان با همان قیمت کیسه‌ای ۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد، تاکید کرد که حتی شاهد کاهش تقریبی نرخ سیمان هم بوده‌ایم.

همچنین بررسی‌ها از بازار سیمان نیز حکایت از آن دارد که قیمت سیمان تغییر خاصی نداشته و مانند روزهای قبل با همان نرخ ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان عرضه می‌شود.

آنطور که فعالان بازار سیمان می‌گویند، مصالح فروشان سیمان را با قیمت تقریبی ۴۰ هزار تومان میخرند و بین ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان نیز به فروش می‌رسانند. بنابراین به نظر می‌رسد اظهارات در خصوص افزایش نرخ سیمان بیشتر به دلیل ترس از روزهای سرد و عدم دسترسی به سوخت در کارخانجات باشد.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها