کد خبر 142227

معاون اول رئیس‌جمهور

پرداخت 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی به استان‌ها

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی به استان ها گفت: وزارت کار عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها برای تحقق وعده اشتغال را ارزیابی کند.

پرداخت 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی به استان‌ها

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق آخرین گزارش مرکز آمار از تابستان1401، نرخ بیکاری جوانان 51 ساله و بیشتر به 8.9 درصد رسیده است که طبق بررسی ها، این نرخ طی 18سال گذشته کمترین نرخ بیکاری بوده است.

ثبت کمترین نرخ بیکاری در 18سال اخیر ناشی از تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و برنامه ریزی در زمینه های مختلف اشتغالزایی است. معاون اول رئیس جمهور هفته گذشته از پرداخت 6هزار میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در استان‌ها تا هفته آینده خبر داد. به عبارت بهتر به نظر میرسد تا کنون این مبلغ در قالب تبصره 18قانون بودجه برای اشتغالزایی در استان ها واریز شده است.

اما محمد مخبر, معاون اول رئیس جمهور درباره پرداخت 60هزار میلیارد ریال معادل  6 هزار میلیارد تومان تسهیلات بیان کرده است که وزارت کشور باید استانداران را مکلف کند از فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه در قالب این تبصره برای اشتغال‌زایی استفاده کنند.همچنین بانک مرکزی نیز باید به‌صورت مستمر از بانک‌های عامل گزارش اشتغال ایجاد شده ناشی از پرداخت تسهیلات بانکی را دریافت و به دولت ارائه دهد.

مخبر بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها برای تحقق وعده اشتغال دولت را ارزیابی کند و در صورت عقب بودن از برنامه، از آنها برنامه جبرانی زمان‌بندی شده بخواهد.

وی با اشاره به عدم انطباق مهارت متقاضیان اشتغال با نیازهای بازار کار، از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خواست ضمن احصای نیازهای بازار کار، برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای آموزش به متقاضیان اشتغال در کشور ارائه کند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین بر لزوم تعیین رشته‌های تولیدی متناسب با نیازهای کشور تأکید و خاطرنشان کرد: باید رشته‌های تولیدی منطبق بر نیازهای کشور احصا و به تناسب این رشته‌های شغلی، منابع مالی و اعتبارات لازم به سمت مشاغل خُرد، متوسط و خانگی هدایت شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها