کد خبر 141454

افزایش بی‌ضابطه قیمت بلیط هواپیما

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، گفت: با وجود جلسات متعدد با سازمان هواپیمایی کشوری، اما شاهد افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها هستیم.

افزایش بی‌ضابطه قیمت بلیط هواپیما

به گزارش پایگاه بخری بااقتصاد، عبدالجلال ایری با اشاره به گرانی بلیت پروازهای داخلی اظهار کرد: علی رغم اینکه کمیسیون عمران مجلس بارها با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص ساماندهی نرخ بلیط هواپیما جلسه برگزار کرده کماکان شاهد افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه گرانی و عدم ثبات در نرخ بلیط هواپیما موجب نارضایتی مردم شده است، افزود: وضعیت ناوگان هوایی کشور در شرایط نامطلوبی قرار داشته و اینکه هزینه نگهداری هواپیماها به دلیل نوسانات اقتصادی افزایش پیدا کرده قابل درک است و کمیسیون نیز همواره کمک‌‌رسان شرکت‌های هواپیمایی در این حوزه بوده است. اما افزایش بلیط خارج از قوانین، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس به خانه ملت گفت: سازمان هواپیمایی باید با دقت به عملکرد شرکت‌های هواپیمایی نظارت کند تا بی نظمی و تخلف به امری عادی تبدیل نشود.

ایری ادامه داد: هرچند متاسفانه مشخص نیست این سازمان دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد ‌که تا این میزان شاهد بی‌نظمی در عملکرد ایرلاین‌ها در تعیین نرخ بلیط و در زمان پروازها هستیم. داشتن پروازی بدون دردسر، بدون تاخیر و با قیمت منطقی حق ابتدایی شهروندان است، لذا نباید برای اجرای هر قانون و مدیریت هر سازمان و ارگانی به دنبال مسئولان بدویم و تذکر دهیم تا کاری درست انجام شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها