کد خبر 141389

تحریم شش شخصیت حقیقی صدا و سیما از سوی وزارت خزانه‌داری امریکا

شش شخصیت حقیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله رئیس این رسانه به فهرست تحریمهای وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه شدند.

تحریم شش شخصیت حقیقی صدا و سیما از سوی وزارت خزانه‌داری امریکا

 به گزارش بااقتصاد، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و چند خبرنگار آن را تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد پیمان جبلی، محسن برمهانی، احمد نوروزی، یوسف پورانواری، آمنه‌سادات ذبیح‌پور و علی رضوانی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است، صدا و سیما  رسانه دولتی ایران  "صدها اعترافات اجباری از بازداشت شدگان ایرانی، دوتابعیتی  ها و  شهروندان خارجی  را در ایران پخش کرده است."

وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرد: صدا و سیما و شرکت‌های تابعه آن که در سال ۲۰۱۳ تحریم شدند،  به‌عنوان رسانه‌ عمل نمی کنند، بلکه به‌عنوان ابزاری مهم در کارزار سرکوب دسته جمعی و سانسور حکومت ایران علیه مردم این کشور ایفای نقش می کنند. 

این نهاد آمریکایی ادامه داد: صدا و سیما مصاحبه های تلویزیونی از افرادی را تهیه و پخش کرده که حاکی از  اعترافات اجباری است و در این اعترافات، افراد اعلام کرده اند که بستگانشان توسط مقامات ایرانی در جریان اعتراضات سراسری کشته نشده اند بلکه به دلایل تصادفی و نامرتبط جان خود را از دست داده اند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: اتکای دولت ایران به اعترافات اجباری نشان دهنده امتناع آن از بیان حقیقت در مقابل شهروندان خود و جامعه بین المللی است.

این مقام آمریکایی مدعی شد:  آمریکا همچنان متعهد به حمایت از مردم ایران در ادامه اعتراضات مسالمت آمیز آنها است. ما به پاسخگو کردن مسوولان و نهادهای دولتی ایران در مورد نقض حقوق بشر و سانسور مردم ایران ادامه خواهیم داد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، دو خبرنگار صدا و سیما به نام های علی رضوانی و آمنه سعادت ذبیح پور را متهم به "بازجو – خبرنگار" بودن، کرده و آنها را در فهرست تحریم های جدید قرار داده است.

همزمان با آغاز حوادث اخیر ایران، مقامات آمریکایی از جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا تا دیگر مقامات این کشور  با اعلام حمایت خود از ناآرامی ها  ، اعلام کرده اند که بر تحولات داخلی ایران متمرکز هستند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها