کد خبر 141286

۲۰هزار واحد مسکن تا ۲ ماه آینده عملیاتی می‌شود

جمعیت۵۱درصدی مستاجر در تهران هدف قرارگاه جهادی مسکن قرار گرفت. صبح امروز و با حضور شهردار تهران آیین امضای ۵ تفاهم‌نامه به منظور ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران برگزار شد.

۲۰هزار واحد مسکن تا ۲ ماه آینده عملیاتی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صبح امروز و با حضور شهردار تهران آیین امضای ۵ تفاهم‌نامه به منظور ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران برگزار شد.

سیدمهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این مراسم گفت: تا امروز ۱۵ فقره تفاهم نامه امضا کردیم که حدود ۲۲۲ هزار واحد را شامل می شود و امروز نیز تفاهم نامه ۱۵۰ هزار واحد مسکن را خواهیم داشت. در این تفاهم، سهم ارتش ۱۵ هزار واحد، سپاه ۲۰ هزار واحد، نیروی انتظامی ۵ هزار واحد، شستا ۵ هزار واحد و برنا تهاتر ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است‌. 

وی افزود: در شهرداری تهران قرارگاه جهادی مسکن ایجاد شده و سه راهبرد رفع موانع تولید مسکن و کاهش زمان صدور پروانه، ارائه بسته‌های تشویقی در بافت‌های فرسوده و جریان ساخت مسکن و نوسازی در این حوزه و ورود شهرداری به بحث تولید مسکن را در پیش گرفتیم. 

هدایت ادامه داد: از سال ۸۴ تا این دوره مدیریت شهری، مجموعه سازمان نوسازی ۵ هزار واحد مسکن را عملیاتی کرده بود، اما در این دوره تا کنون ۹ هزار واحد عملیاتی شده و تا دو ماه آینده ۲۰ هزار واحد عملیاتی در سازمان خواهیم داشت. 

مدیرعامل سازمان نوسازی اظهار کرد: در بحث معادل سازی از پروانه‌های در دست اقدام، نسبت به دوره گذشته حدود ۵۴ درصد افزایش داشتیم و اگر قرارگاه جهادی مسکن نبود، ۱۱ درصد افت صدور پروانه را شاهد بودیم. 

وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند که تولید مسکن در شهر تهران منجر به افزایش جمعیت می شود، توضیح داد: یک کار پژوهشی در سازمان انجام دادیم که مشخص شد از سال ۸۵ تا ۹۵ یک میلیون و ۳۳۰ هزار پروانه در تهران صادر شده و افزایش جمعیت ۸۳۲ هزار نفر بوده در حالیکه بر اساس نظر این افراد، می بایست بیش از ۴ میلیون نفر افزایش جمعیت را شاهد باشیم.

به گفته هدایت، جمعیت ۵۱ درصدی مستاجر در تهران هدف قرارگاه هستند تا مسکن باکیفیت و بر مبنای محله ایجاد کنیم و هفته های آینده با وزارتخانه‌های رفاه، ورزش و علوم تفاهم نامه‌هایی را امضا می‌کنیم.

نیروی هوایی ارتش برای تامین مسکن کارکنان نیروهای مسلح پای کار آمده

در ادامه این مراسم امیر سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز گفت: نیروی هوایی ارتش برای تامین مسکن کارکنان نیروهای مسلح پای کار آمده و حدود ۸۰ هکتار زمین را در غرب و شرق تهران معرفی کرد و باید از شهرداری در این باره تشکر کرد؛ تکلیف شد که ۱۵ هزار واحد را احداث کنیم و با این راهی که در بحث ساخت مسکن باز شده یقین دارم که تسهیل در کار ایجاد می‌شود.

ساخت پنج هزار خانه ملکی و ۳۳۰۰ واحد سازمانی برای پرسنل انتظامی تهران بزرگ

همچنین سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در این مراسم با بیان اینکه از شهردار ولایی و انقلابی که در ساخت مسکن یک نگاه ویژه ای را آغاز کردند تشکر می‌کنم، عنوان کرد: در فراجا نسبت به نیروهای مسلح دیگر، از عقب ماندگی بیشتری در بحث منزل ملکی و سازمانی برخورداریم که با همراهی شهرداری دنبال این هستیم که در طول این پنج سال بر اساس تفاهم نامه، پنج هزار خانه ملکی برای پرسنل انتظامی تهران بزرگ و ۳۳۰۰ واحد سازمانی برای آنها فراهم کنیم و  آثار این خدمت ارتقای نظم و امنیت و ارائه خدمات بیشتر به مردم خواهد بود.

۶۱ هکتار به نفع مردم آزاد می شود


در ادامه محمدهادی احمدی شهردار منطقه ۱۳ هم بیان کرد: منطقه ۱۳ یکی از کوچکترین مناطق تهران است که با همراهی نیروهای مسلح راجع به یک سیزدهم مساحت آن تفاهم شده است؛  ۷ گذر در دوشان تپه و دو گذر در جنگ افزارسازی خواهیم داشت که باعث تحول در منطقه می شود.


وی افزود: در مجموع ۶۱ هکتار به نفع مردم آزاد می شود و پیش بینی می کنیم که بوستان جنگ افزارسازی نیز به سال آینده برسد؛ همچنین با اداره برق تهران در میدان شهدا، مذاکرات اولیه را داشتیم و به زودی فضای خوبی برای کارکنان برق تهران در این نقطه خواهیم داشت.

اقدامات سپاه برای تولید مسکن کارکنانش با تشکیل قرارگاه جهادی در تهران


سردار «حسین همتی» معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: در سپاه اقدامات فراوانی برای تولید مسکن کارکنان انجام شده اما تهران به علت بوروکراسی های پیچیده درصد کمی از این اقدامات را به خود اختصاص داده و امیدواریم با تشکیل قرارگاه جهادی مسکن شهرداری تهران این مشکل برطرف شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی افزود: از شهرداری که حل مشکلات مسکن را دنبال می‌کند صمیمانه تشکر می‌کنم.

ارسال نظر

تازه ها