کد خبر 141178

پیش بینی دبیرکل کانون صرافان از آینده بازار ارز

دبیرکل کانون صرافان کشور گفت: با توجه به رشد قابل توجه شاخص بورس در دوهفته گذشته احتمال بازگشت نقدینگی از بازار ارز به بازار سرمایه وجود دارد.

پیش بینی دبیرکل کانون صرافان از آینده بازار ارز

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کامران سلطانی‌زاده در واکنش به وضعیت اخیر بازار ارز و نوسانات قیمت اظهار کرد: بسیاری از هموطنان به‌دلیل کاهش ارزش ریال و افزایش تورم که هر سال تجربه می‌‌کنیم به سمت بازارهای ارز، سکه و طلا و همچنین ملک و زمین سوق پیدا می‌‌کنند که درباره اخیر به‌دلیل راکد بودن بازار ملک و زمین در سال جاری بیشتر برای خرید ارز تمایل نشان دادند.

 او با بیان اینکه این موضوع افزایش تقاضا را به همراه داشت که موجب رشد قیمت در بازار هم شد، تصریح کرد: در واقع این افزایش نرخ ارز ناشی از افزایش تقاضا برای خرید است. سلطانی‌زاده تاکید کرد: جذابیت ارز تا زمانی که مردم احساس کنند ارزش پول خود را حفظ کرده‌اند ادامه خواهد داشت و بعداز آن مطمئنا از خرید دست می‌‌کشند و روند بازار معکوس خواهد شد؛ اما باید دید در چه کانال قیمتی مردم از خرید ارز اشباع خواهند شد و به سمت خرید ارز برای نگهداری و حفظ ارزش پول خود رو نمی‌‌آورند. به گفته دبیر کانون صرافان، هیجانات مقطعی بازار هم گاه موجب افزایش خرید ارز خواهد شد و در حال حاضر هم به‌دلیل اتفاقات اخیر کشور و وضعیت بازار سهام و خروج بسیار زیاد نقدینگی از بورس شاهد این حجم از تقاضا برای خرید ارز و افزایش قیمت هستیم. او تصریح کرد: با توجه به رشد قابل توجه شاخص بورس در دوهفته گذشته احتمال اینکه نقدینگی از بازار ارز خارج شود و به بازار سرمایه برگردد نیز وجود دارد.

ارسال نظر

تازه ها