کد خبر 141109

درخواست پاکستان از روسیه برای استفاده از ارز ملی

هیئت تجاری اعزامی پاکستان به روسیه اعلام کرد که از وزارت بازرگانی این کشور خواسته است تا ترتیبات سوآپ ارزی را برای تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم کند.

درخواست پاکستان از روسیه برای استفاده از ارز ملی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هیئت تجاری اعزامی پاکستان به روسیه روز جمعه اعلام کرد که از وزارت بازرگانی این کشور خواسته است تا ترتیبات سوآپ ارزی را برای تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم کند.

محمد شوکت حیات، رئیس این هیئت تجاری گفت:  من پیشنهادی را برای امضای قرارداد مبادله ارزی ارائه کرده‌ام و نامه‌ای رسمی به وزارتخانه مربوطه (روسیه) ارسال کرده‌ام.

وی افزود: حالا توپ در زمین روسیه است. منتظر پاسخ هستیم. این می تواند هر مکانیزمی باشد؛ تجارت با روبل یا تجارت پایاپای.

روسیه و شرکای تجاری این کشور که در تلاش هستند تا از دلار و یورو فاصله بگیرند، سهم ارزهای ملی را در تسویه حساب های دوجانبه افزایش داده‌اند.

در سال‌های اخیر، مسکو به‌طور پیوسته سیاست دلارزدایی از تجارت خارجی را دنبال می‌کند و برای استفاده از ارزهای محلی برای تسویه حساب با هند، چین، ایران و ترکیه در حال مذاکره بوده است.

در ماه اکتبر، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که سلطه دلار به‌عنوان ارز جهانی برای تجارت در معرض تهدید است و پیش‌بینی کرد که تسویه حساب‌ها با ارزهای ملی شتاب بیشتری گرفته و به تدریج در سراسر جهان غالب خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها