کد خبر 141017

تهدید بزرگ خودروهای فرسوده از زبان رئیس پلیس راهور

سردار سید تیمور حسینی گفت: طبق برآوردها ۱۷ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور داریم که شامل ۴۷ درصد از وسایل نقلیه می‌شود. بر اساس آمار گوناگون، نقص فنی خودروها به صورت مستقیم و غیرمستقیم روی ۵۰ درصد تصادفات تاثیرگذار است و اگر ایمنی خودرو مطلوب بود، این تصادفات به وقوع نمی‌پیوستند.

تهدید بزرگ خودروهای فرسوده از زبان رئیس پلیس راهور

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جانشین رییس پلیس راهور فراجا با اشاره به وضعیت نابسامان اسقاط وسایل نقلیه در کشور گفت: ۱۷ میلیون وسیله نقلیه فرسوده و 12 میلیون موتور فرسوده در کشور داریم.

سردار سید تیمور حسینی با اشاره به موضوع اسقاط خودروها گفت: طبق برآوردها ۱۷ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور داریم که شامل ۴۷ درصد از وسایل نقلیه می‌شود. همچنین ما ۱۲ میلیون موتورسیکلت داریم که ۹۲ درصد آن‌ها فرسوده هستند. بر اساس آمار گوناگون، نقص فنی خودروها به صورت مستقیم و غیرمستقیم روی ۵۰ درصد تصادفات تاثیرگذار است و اگر ایمنی خودرو مطلوب بود، این تصادفات به وقوع نمی‌پیوستند. در اغلب تصادفات اگر خودرو قابلیت این را داشت که راننده را در موقعیت عدم فرار قرار ندهد، سانحه رخ نمی‌داد و این نقش و تاثیر مهم وضعیت فنی خودرو روی بروز تصادفات را نشان می‌دهد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تاکید کرد: روندی که ما در اسقاط درپیش گرفتیم ایراد دارد. این حوزه تبدیل به حوزه‌ای پررانت و فساد شده‌است. برخی با استفاده از رانتشان ۵۰۰ گواهی اسقاط می‌گیرند و بعدا آن را به فروش می‌رسانند. همه در این آشفتگی دست‌وپا می‌زنند و تنها عده‌ای در این میان سود می‌برند. اگر خودروی فرسوده‌ای نداشتیم، می‌شد با این وضعیت کنار آمد، اما زمانی که ۱۷ میلیون خودروی فرسوده داریم، باید به اسقاط به صورت جدی‌تری پرداخته شود.

وی با اشاره به موضوع سن فرسودگی خودروها نیز گفت: در ماده هشت قانون هوای پاک به موضوع سن فرسودگی اشاره شده که آن هم با شکایت یک نفر منسوخ شد. به این موضوع نیز باید به شکل مشخص و با سازوکار درست پرداخته‌شود. همچنین در موضوعی مانند اسقاط باید مشوق‌هایی در نظر گرفته شود، اما متاسفانه الان دغدغه این است که قرار است پول این ماجرا به جیب چه کسی برود!

حسینی که در یک برنامه زنده تلویزیونی صحبت می‌کرد، با اشاره به آمار اسقاط در موتورسیکلت‌ها نیز اظهار کرد: ما ۱۲ میلیون موتورسیکلت داریم که ۹۲ درصد آن‌ها فرسوده هستند، اما آمار اسقاط درمیان آن‌ها صفر مطلق است. اسقاط نیازمند سیاست‌های تشویقی است. وقتی از پلیس انتظار برخورد دارند، باید بگویند که آیا می‌توان از تردد ۴۷ درصد وسایل نقلیه که فرسوده هستند در تهران جلوگیری کرد؟

وی تصریح کرد: در هر موضوعی به‌خصوص اسقاط، باید تعادل بین حق و تکلیف ایجاد شود. اسقاط نباید به شماره‌گذاری وصل شود و باید تکلیف آن پیش از واردات و تولید مشخص شود. وقتی اسقاط به شماره‌گذاری وصل شود پلیس در عمل انجام شده قرار خواهد گرفت./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها