کد خبر 140909

آمریکا وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

رییس جمهور آمریکا با اشاره به این که روابط این کشور هنوز با بایران عادی نشده است، وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

آمریکا وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رییس جمهور آمریکا با اشاره به این که روابط این کشور هنوز با بایران عادی نشده است، وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

جوبایدن، رییس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای که در وبگاه کاخ سفید منتشر شده است، وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد.

در این بیانیه آمده است: در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹، طی فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ رییس جمهور آمریکا، در قبال ایران وضعیت اضطرار ملی وضع کرد و اقدامات مرتبطی برای رفع تهدید فوق‌العاده ناشی از وضعیت ایران علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا انجام داد.

بایدن در ادامه این بیانیه مطرح کرد: روابط ما با ایران هنوز عادی نشده است و روند اجرایی شدن توافقات با ایران به تاریخ ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱ هنوز ادامه دارد. به همین دلیل، وضعیت اضطراری اعلام شده در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و اقدامات مرتبط انجام شده برای حل‌وفصل آن وضعیت فوق‌العاده باید تا پس از ۱۴ نوامبر ۲۰۲۲ پابرجا بماند. از این رو، طبق بند (d)۲۰۲ قانون اضطرار ملی، وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را که در فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ لحاظ شده است، تمدید می‌کنم.

ارسال نظر

تازه ها