کد خبر 140686

رشد ۱۱ تا ۱۳۰ میلیونی قیمت خودرو در یک روز

به دنبال نوسانات قیمت دلار، بازار خودرو با افزایش قیمت برخی خودرو‌ها روبه رو شد، ولی معاملات در رکود است.

رشد ۱۱ تا ۱۳۰ میلیونی قیمت خودرو در یک روز

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار خرید و فروش خودرو در طول یک ماه اخیر همانند ماه‌های گذشته شاهد رونق معاملات نبود، اما این هفته نوسانات قیمت دلار عاملی شده تا رکود بازار خودرو تشدید شده و به نوعی رکود خرید و فروش بیشتر شود. متاسفانه رشد قیمت‌ها در برخی از خودرو‌ها به بیش از ۲۰ میلیون تومان می‌رسد که همین امر بی رغبتی مردم را برای خرید افزایش داده است.

در نخستین روز از هفته جاری ۲۰۶ تیپ دو با رشد ۱۱ میلیون تومانی به قیمت ۳۲۲ میلیون تومان رسیده است، هایما نیز از ۹۶۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۹۰ میلیون تومان رسیده است.

علاوه براین دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک نیز رکورد ۵۶۰ میلیون تومانی را به خود اختصاص داده است، این درحالیست که این خودرو در دو هفته گذشته قیمت ۵۱۵ میلیون تومانی را ثبت کرده بود.

به اعتقاد فعالان بازار، بازار خودرو بلاتکلیف‌تر از ماه‌های گذشته با توقف معاملات روبرو شده است و اخبار آغاز واردات خودرو نیز نتوانسته است رونقی را در بازار به وجود بیاورد چرا که به اعتقاد فروشندگان خودرو اگر قرار بر واردات باشد خودرو‌ها راهی بورس شده و در آنجا قیمت‌های بالایی ثبت می‌کنند همین امر عاملی می‌شود تا قشر متوسط جامعه نتوانند نسبت به خرید این خودرو‌ها اقدام کنند و به نوعی همچنان این خودرو‌ها لوکس محسوب می‌شوند.

علاوه براین با وجود طرح‌های فروش مختلفی که توسط خودروسازان انجام می‌شود به دلیل تاخیر در زمان تحویل بازار شاهد افزایش عرضه محصول نیست و روی هم رفته مردم در خرید خودرو بلاتکلیف هستند.

600718_293

 

ارسال نظر

تازه ها