کد خبر 140418

جزئیات کشف ۱۱میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به کشف ۱۱میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس گفت: در این رابطه ۲۱ نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.

جزئیات کشف ۱۱میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به کشف ۱۱میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس گفت: در این رابطه ۲۱ نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.

سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بیش از 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل در خلیج فارس توسط رزمندگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه کشف و توقیف شد.

وی افزود: کشف و توقیف شناور حامل قاچاق سوخت در این مرحله با رصد و اشراف اطلاعاتی هوشمندانه توسط رزمندگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران در موقعیت آبراه تنگه هرمز از یک نفتکش متعلق به یک کشور خارجی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه نفتکش مذکور با هماهنگی مقام قضایی توقیف شده است، گفت: در این رابطه 21 نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.

سردار غلامشاهی افزود: این نفتکش، سرشبکه یک باند قاچاق سازمان‌یافته است که سوخت را از شناور‌های سبک دریافت می‌کرد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: این نفتکش متخلف تحت نظر رصد اطلاعاتی هوشمندانه قرار داشت و بعد از تحویل کامل سوخت قاچاق از شناور‌ها، توسط دلاوران ازجان‌گذشته منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

دریاداردوم پاسدار غلامشاهی اضافه کرد: حجم سوخت قاچاق در این نفتکش معادل حدود 110 شناور سبک و پنج هزار و 500 وانت نیسان تخمین زده می‌شود.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: با توجه به تأکید سردار تنگسیری فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه مبنی بر برخورد جدی و قاطع نیروی دریایی سپاه با قاچاق سازمان‌یافته و مخرب اقتصاد کشور، همه ما برای اجرای کامل این مأموریت آماده‌ایم./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها