کد خبر 140363

روسیه از ششمین زیردریایی هسته‌ای خود رونمایی کرد

روسیه از ششمین شناور زیردریایی هسته‌ای خود رونمایی کرده که مجهز به حمل موشک‌های بالستیک است.

روسیه از ششمین زیردریایی هسته‌ای خود رونمایی کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشا تودی، فرمانده کل نیروی دریایی روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور در حال اجرای آزمایشی یک زیردریایی هسته‌ای جدید است.

نیکولای یومنوف که در سیصد و بیست و ششمین سالگرد تاسیس نیروی دریایی روسیه صحبت می‌کرد، گفت: جدیدترین رزمناو زیردریایی هسته‌ای روسیه با نام ژنرالیسیمو سوروف در حال آزمایش است.

وی گفت: این زیردریایی در شرکت سیوماش (Sevmash)، بزرگترین تاسیسات کشتی سازی روسیه ساخته شده است و مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند.

این زیردریایی ششمین شناور زیردریایی مجهز به موشک بالستیک نسل چهارم روسیه می باشد که قادر به حمل ۱۶ موشک بالستیک است. این زیردریایی به افتخار ژنرال روسی قرن هجدهم میلادی الکساندر سووروف نامگذاری شده است.

اوایل این هفته، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از تمرین‌های نظامی نیروهای زمینی، دریایی و هوایی در مسکو بازدید کرده بود. پوتین در این مراسم گفته بود که از همه ابزارهای این کشور برای دفاع از منافع کشورش استفاده خواهد کرد.

اظهارات پوتین از سوی واشنگتن و متحدانش در ناتو با عنوان تهدیدی پنهان برای استقرار تسلیحات هسته‌ای تفسیر شد. با این حال، چندین مقام ارشد روسیه تاکید کردند که مسکو کسی را با زرادخانه هسته‌ای خود تهدید نمی‌کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها