کد خبر 140082

رئیس پیشین پنتاگون بر اثر ایست قلبی درگذشت

رسانه‌ها از درگذشت رئیس پیشین پنتاگون بر اثر ایست قلبی خبر دادند.

رئیس پیشین پنتاگون بر اثر ایست قلبی درگذشت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رسانه‌ها عصر سه شنبه به وقت تهران از درگذشت «اشتون کارتر» رئیس پیشین پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در  «بوستون» و  بر اثر ایست قلبی خبر دادند.

به گزارش وبگاه «نشنال» خانواده کارتر روز دوشنبه به وقت محلی  از مرگ وی خبر دادند. اشتون کارتر چهارمین و آخرین وزیر دفاع  «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بود. وی ۲ سال این سمت را برعهده داشت و «جیم متیس» در سال ۲۰۱۷ جانشین او شد.

او از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ در زمان «بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا به عنوان معاون وزیر دفاع آمریکا خدمت کرد. کارتر به عنوان وزیر دفاع به اوباما برای تقابل با چین کمک کرد. او هنگام مرگ ۶۸ سال داشت.

«همه گزینه‌ها درباره ایران روی میز است» از تکیه‌کلام‌های معروف کارتر در دوران هدایت پنتاگون توسط او از فوریه ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۷ بود. دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی توسط تکاوران نیروی دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس در دوران ریاست او بر پنتاگون اتفاق افتاد. او بعد از دستگیری این ملوان‌ها گفته بود از دیدن تصاویر آنها در تلویزیون ایران «بسیار بسیار عصبانی» است.

وی چند بار ایران را جزو تهدیدهای پیش روی کشورش خوانده بود و اظهار کرده بود که واشنگتن در خاورمیانه تمرکزش را معطوف «تهدید ایران» کرده است.

رئیس اسبق پنتاگون، روسیه را نیز دیگر تهدید پیش روی آمریکا خوانده و گفته بود: «لازم است همه ما کارهای بیشتری برای مهار تجاوزگری روسیه و دفاع علیه آن انجام دهیم.»

اشتون کارتر از حامیان رژیم صهیونیستی نیز بود و گفته بود که آمریکا با تهدیدهای ایران علیه (رژیم) اسرائیل، که واشنگتن متعهد به حفظ امنیت آن است، مقابله خواهد کرد. وی این اواخر مشاور و تحلیلگر برخی از اندیشکده‌های آمریکایی در امور نظامی و دفاعی بود.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها