کد خبر 140017

رئیس سازمان انرژی اتمی: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری و برقرار است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری است و در خصوص مراحل و سرفصل‌های آن، مذاکرات آغاز شده همچنین در موارد باقی مانده، مذاکرات در جریان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری و برقرار است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، امروز به همراه هیئتی از مسئولان این سازمان، جهت بازدید از دانشکده هسته‌ای شیراز و کلنگ‌زنی شهرک پرتودهی کوثر، در این مراسم حضور یافت.

اسلامی در این مراسم اظهار داشت: یکی از محورهای مورد توجه، توسعه پرتوها در سطح کشور است و با توجه به خواست اداره اوقاف بخش مهمی از این طرح در استان فارس اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به نقشه و طرحی که ارائه شده و در شهرک صنعتی شیراز اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح برای موضوعات پرتودهی مواد غذایی و سایر حوزه‌ها قابل استفاده است.

امضای موافقت‌نامه سه‌جانبه‌ میان دانشگاه شیراز، سازمان انرژی اتمی ایران و استانداری فارس با هدف توسعه همکاری‌های علمی و فناوری، بخش دیگری از برنامه سفر محمد اسلامی بود.

این موافقت نامه به منظور تاسیس سایت هسته ای فارس برای ساخت راکتور تحقیقاتی ۱۰ مگاواتی ، یک راکتور زیربحرانی آموزشی و مرکز پرتودهی بین سازمان انرژی اتمی، استانداری فارس و با حمایت دانشگاه شیراز منعقد شد .

موارد باقی‌مانده مذاکرات با آژانس در جریان است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری است و در خصوص مراحل و مباحث آن مذاکرات آغاز و در موارد باقی مانده، مذاکرات در جریان است.

محمد اسلامی ادامه داد: طبق گفته مدیرکل آژانس انرژی اتمی، مقرر بود که مذاکرات با ایران از مهر ماه آغاز شود.

زیارت حرم مطهر شاهچراغ با همراهی مسئولان استانی ، همچنین از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، مراکز پژوهشی و مرکز تحقیقات تابش دانشگاه شیراز بخش دیگری از سفر رییس سازمان انرژی اتمی می‌باشد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها