کد خبر 139941

۲۵ درصد از منابع تأمین قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ جذب شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۵ درصد از منابع تأمین قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ جذب شد، گفت: با مساعدت وزارت نفت تعیین تکلیف شد تا دستگاه‌های مختلف در اسرع وقت جذب حواله قیر رایگان داشته باشند.

۲۵ درصد از منابع تأمین قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ جذب شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی نیکزاد امروز (یکشنبه، یکم آبان‌ماه) در پایان نشست بررسی عملکرد بند (ز) قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که با حضور جواد اوجی، وزیر نفت در هیئت رئیسه مجلس برگزار شد، اظهار کرد: امروز نشستی با حضور وزیر نفت و معاونان وی برگزار و در آن عملکرد دولت در اجرای بند (ز) قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بررسی شد.

وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان وکیوم باتوم برای انجام آسفالت به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بسیج سازندگی، نوسازی مدارس و منابع طبیعی اختصاص یافت که از این ۱۵ هزار میلیارد تومان بالغ بر ۱۰ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در مرحله نخست جذب شد و تاکنون نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته است.

نایب رئیس مجلس گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان وکیوم باتوم در نظر گرفته شده که از این تعداد حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به دستگاه‌ها تخصیص یافته و حدود ۲۵ درصد منابع جذب شده است، از این رو در این نشست تصویب شد هر دستگاه اجرایی که ۹۰ درصد حواله قیر را عملیاتی کند دوباره به این دستگاه‌ها حواله تخصیص خواهد یافت و این فرصتی ارزشمند است تا آسفالت مدارس، طرح‌های هادی روستایی و... انجام شود.

ارسال نظر

تازه ها