کد خبر 139918

فولاد ایران به ۵۶ کشور صادر می شود/ عراق بزرگترین مقصد صادراتی

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: بیشترین میزان صادرات فولاد و محصولات فولادی کشور با سهم ۲۱ درصدی به کشور عراق اختصاص دارد که بیش از یک‌پنجم میزان صادرات این محصولات بوده است.

فولاد ایران به ۵۶ کشور صادر می شود/ عراق بزرگترین مقصد صادراتی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: فولاد ایران به ۵۶ کشور صادر می شود، که عراق با سهم ۲۱ درصدی بزرگترین بازار مقصد صادراتی فولاد و محصولات فولادی کشورمان را به خود اختصاص داده است.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: بیشترین میزان صادرات فولاد و محصولات فولادی کشور با سهم ۲۱ درصدی به کشور عراق اختصاص دارد که بیش از یک‌پنجم میزان صادرات این محصولات بوده است.

امیر صباغ در ادامه گفت: اندونزی با ۱۵.۳ درصد، چین با ۱۵.۱ درصد، تایلند ۹.۴ درصد، عمان ۸.۱ درصد، امارات ۷.۸ درصد، ترکیه ۴.۶ درصد و غنا ۲.۹ درصد، دیگر مقاصد صادراتی تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور بودند.

وی با اشاره به اینکه فولاد ایران به مقصد ۵۶ کشور صادر شده است، بیان کرد: صادرات فولاد ایران برای دومین ماه متوالی صعودی بوده و به ۷۶۷ هزار تن در شهریورماه رسیده که بالاترین سطح ۲ سال اخیر است.

وی ادامه‌ داد: با این وجود، بازار جهانی فولاد از نظر قیمتی زیر فشار روسیه و افت تقاضای چین قرار داشته و احتمال دارد دولت برقراری مجدد معافیت مالیات صادراتی فولاد را که در قانون بودجه ۱۴۰۱ محدود شده، در قالب مصوبه سران یا یک لایحه ویژه، مجدد برقرار کند.

شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی ایران موفق به صادرات پنج میلیارد و ۶۲۹‌میلیون دلاری انواع محصولات این بخش از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه شدند.

در این مدت بیشترین میزان صادرات مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با بیش از ۲ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار بوده است که ۴۵.۹ صادرات محصولات این بخش را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر

تازه ها