کد خبر 139164

برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۲۲ معرفی شدند

بن برنانکی (رئیس اسبق فدرال‌رزرو)، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ برای توسعه دانش پیرامون نقش بانک‌ها، به ویژه طی بحران‌های مالی، جایزه نوبل امسال را دریافت کردند.

برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۲۲ معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بن برنانکی (رئیس اسبق فدرال‌رزرو)، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ برای توسعه دانش پیرامون نقش بانک‌ها، به ویژه طی بحران‌های مالی، جایزه نوبل امسال را دریافت کردند. پژوهش‌های بانکداری مدرن توضیح می‌دهد که نقش بانک‌ها چیست، چگونه می‌شود آسیب‌پذیرتری آن‌ها در بحران‌ها را کم کرد و چگونه ورشکستگی بانک‌ها بحران‌های مالی را تشدید می‌کند. پایه های این پژوهش‌ها توسط بن برنانکی، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ در اوایل دهه ۱۹۸۰ پایه گذاری شد. تحلیل‌های آنها در تنظیم‌گری بازارهای مالی و مقابله با بحران‌های مالی از اهمیت عملی بالایی برخوردار بوده است.

این جایزه که اهمیت زیادی میان عموم مردم، رسانه‌ها و خود اهالی آکادمی اقتصاد در دنیا دارد، احتمالاً مهم‌ترین افتخاری است که یک اقتصاددان می‌تواند به آن شناخته شود. با این حال مخارج این جایزه بر خلاف سایر جوایز نوبلی، از محل سود میراث آلفرد نوبل برداشته نمی‌شود و داستان متفاوتی دارد. کسانی که نوبل اقتصاد می‌گیرند، به‌ناگهان نفوذی چند برابری برای اظهار نظر در انواع مسائل از جمله زمینه‌هایی که به نوبل دریافتی‌شان مرتبط نیست، پیدا می‌کنند.

ارسال نظر

تازه ها