کد خبر 139152

طی ۶ ماه نخست امسال؛

رشد ۲۶ درصدی استخراج سنگ آهن از سنگان

طبق آمار اعلام شده از سوی مجتمع معدنی سنگان، میزان استخراج سنگ آهن از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه سال جاری به ۱۰ میلیون و ۸۵۳ هزار تن رسید.

رشد ۲۶ درصدی استخراج سنگ آهن از سنگان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میزان استخراج سنگ آهن در مجتمع معدنی سنگان طی شش ماهه امسال حاکی از رشد ۲۶ درصدی و رسیدن آن به ۱۰.۸ میلیون تن است.

به نقل از ایمیدرو، طبق آمار اعلام شده از سوی مجتمع معدنی سنگان، میزان استخراج سنگ آهن از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه سال جاری به ۱۰ میلیون و ۸۵۳ هزار تن رسید.

این در حالی است که میزان استخراج ماده معدنی سنگ آهن در مدت مشابه سال گذشته هشت میلیون و ۶۳۶ هزار تن بوده است که حاکی از رشد عملکرد استخراج است.

با معرفی و آغاز به کار پیمانکاران عملیات استخراج و باطله برداری گروه های (الف و ب) سنگان از سال ۹۸، تامین پایدار خوراک کارخانه های کنسانتره و گندله تسهیل و تسریع شد.

مجتمع سنگ آهن سنگان در سال ۹۸، آگهی فراخوان عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن را در دو گروه "الف" (ناحیه مرکزی و بخشی از ناحیه غربی) و "ب"(ناحیه غربی) به فراخوان گذاشت که شامل دو مناقصه عمومی یک مرحله ای به همراه ارزیابی کیفی بود.

مجتمع معدنی سنگان از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است و در جنوب شرقی خراسان رضوی قرار دارد.

ارسال نظر

تازه ها