کد خبر 139121

نهضت ساخت کریدور در کشور تا یک ماه آینده عملیاتی می‌شود

وزیر راه وشهرسازی گفت: در کشور ۴کریدور اصلی داریم که تا یک ماه آینده نهضت ساخت کریدور را در کشور عملیاتی خواهیم کرد و اخبار خوبی در این حوزه اعلام می کنیم.

نهضت ساخت کریدور در کشور تا یک ماه آینده عملیاتی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رستم قاسمی گفت: در اجلاس وزرای حمل ونقل آسیای میانه که مبنای آن نشست شانگ های بود مشکلاتی مطرح شد . در آن اجلاس رئیس جمهور ایران  دستور  داد برای حل مشکل ترانزیتی اولین نشست در ایران برگزار شود که  کمتر از دو هفته نشست وزرا در کشور طی  دیروز و امروز برگزار شد.

به گفته وزیر راه وشهرسازی،  ایران دارای ۴ کریدور شمال به جنوب است که یکی از این کریدور ها به راه آهن چابهار-سرخس می رسد که تاکنون بخشی از این راه آهن افتتاح شده اما هنوز هزار کیلومتر از آن در قالب مسیر زاهدان به سرخس باقی مانده اما به دلیل مشکلات مالی تکمیل نشده همچینن راه آهن رشت به آستارا هم که ۱۰ کیلومتر از بالا و ۱۰ کیلومتر از پایین ساخته شده اما این پروژه هم به اتمام نرسیده است.

او گفت: در جلسه بعد از ظهر امروز مقرر شده با توجه به دیدار اخیر پوتین با مقام معظم رهبری در قالب همکاری با ایران توافقات بر سر ساخت راه آهن رشت-آستارا انجام شود.

وزیر راه وشهرسازی گفت: نهضت ساخت کریدور تایک ماه آینده در کشور به مرحله عملیاتی می رسد و با توجه  به قرارگیری ۴کریدور اصلی این پروژه ها اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها