کد خبر 139118

تکمیل بیش از ۲۴ میلیارد دلار طرح و پروژه توسط ایمیدرو

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو با توجه به ماموریت‌ها و سیاست‌ها، از ابتدای تاسیس تا سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۲۴.۲ میلیارد دلار طرح و پروژه را تکمیل کرده است.

تکمیل بیش از ۲۴ میلیارد دلار طرح و پروژه توسط ایمیدرو

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از ایمیدرو، امیر خرمی شاد گفت: در تکمیل طرح و پروژه‌های معدن و صنایع معدنی کشور، میزان جذب سرمایه گذاری از بخش خصوصی توسط این سازمان بیش از ۸.۶ میلیارد دلار بوده است.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو افزود: در حال حاضر تکمیل ۳.۸ میلیارد دلار طرح و پروژه در شمار برنامه‌ها قرار دارد.
تکمیل پروژه‌های نیمه تمام توسط ایمیدرو

خرمی شاد با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام از موضوعات مغفول مانده اقتصاد کشور به شمار می‌رود، گفت: ایمیدرو از سال ۱۴۰۰، پایش اینگونه پروژه‌ها در حوزه معدن و صنایع معدنی را آغاز کرده است و درصدد رفع مشکلات عمده این مجموعه‌ها همچون تامین مالی، تکنولوژی، محیط زیست و... است.

وی افزود: با اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو در این حوزه، مشکلات بسیاری از طرح‌های نیمه تمام و یا متوقف رفع خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به رشد تولید در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: از زمان تاسیس ایمیدرو، رشد فلزات اساسی همچون فولاد، مس، آلومینیوم... را شاهد هستیم و به تازگی توسعه بخش عناصر استراتژیک در این سازمان کلید خورده است.

عضو هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: توسعه حوزه عناصر استراتژیک به دلیل مصرف بالا و نیاز کشور و همچنین محدودیت‌های ناشی از تحریم، در دستور کار ایمیدرو قرار دارد.

خرمی شاد گفت: این برنامه ریزی از سال جاری آغاز شده است و توسعه صنعت چهار عنصر استراتژیک هدفگذاری شده است.

ارسال نظر

تازه ها