کد خبر 138151

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اولویت وزارت راه و شهرسازی برای ساخت خانه‌های یک طبقه در کشور گفت: شرایط نهضت ملی مسکن برای روستاییان تعدیل شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هادی عباسی‌اصل با اشاره به اختیارات تفویض شده وزیر راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: اولویت وزارت راه و شهرسازی یک طبقه‌سازی است در بحث ساخت خانه‌های یک طبقه در مجموع هزینه پاگرد و آسانسور و سایر مشاعات کم شده و با وجود افزایش هزینه‌های زیر بنایی طی محاسبه انجام شده، در مجموع هزینه‌های مردم کاهش می‌یابد.

وی افزود: مدیران راه و شهرسازی استان‌ها برای ساخت مسکن یک طبقه اختیار دارند و این اختیارات در شهر‌های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ابلاغ شده و در شهرک‌های اطراف شیراز نیز پیشنهاد می‌کنیم مسکن به‌صورت یک طبقه ساخته شوند.

عباسی با اشاره به جلسه شورای عالی مسکن با حضور معاون اول رئیس جمهور در مورد تامین زمین در روستا‌ها یادآور شد: در هر روستا ۵۰ تا ۱۰۰ قطعه زمین ۵۰۰ متری به طرح هادی از اراضی غیرکشاورزی الحاق خواهد شد.

وی اضافه کرد: مکان یابی اراضی ۵۰۰ متری را بنیاد مسکن در روستا‌ها انجام دهد و برخی شرایط طرح نهضت ملی مسکن در روستا‌ها برای متقاضیان برداشته شد تا از این طریق جذابیت ایجاد شود. همچنین مصوب شد در روستا‌ها به افراد مجرد به شرط تأهل و تعهد بنیاد مسکن زمین به صورت اجاره‌ای با هزینه صفر اختصاص دهد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با تاکید بر این‌که خوابگاه نمی‌سازیم ما برای خانواده مسکن می‌سازیم، اظهار کرد: با توجه به الحاقات مصوب شده و استفاده از ظرفیت سازمان ملی زمین در بافت‌های فرسوده می‌توانیم مسکن یک طبقه ویلایی به صورت کلید به کلید با مسکن در بافت فرسوده تهاتر کنیم.

عباسی با اشاره به رضایت کمتر از پروژه‌های مسکن مهر در بخش نازک کاری گفت: مردم در بحث نازک کاری خودشان بالا سر کار باشند و پروژه‌ها مردمی احداث و تکمیل شوند.

ارسال نظر

تازه ها