کد خبر 137897

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه شرایط مذاکرات کمی تغییر کرده بیان کرد در روزهای آتی انتظار پیشرفت خاصی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بورل که در حاشیه نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ در این باره صحبت می‌کرد، افزود: «به‌عنوان هماهنگ کننده مذاکرات، نقش من تلاش برای نزدیک کردن مواضع است که متاسفانه از تابستان به این سو در حال فاصله گرفتن از هم بودند.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: «نقش من فشار آوردن به هر دو طرف است. واقعیت این است که پیشنهادهای آخر ایران کمکی نکرد. تقریبا کار انجام شده بود اما یک دفعه پیشنهادهای جدیدی مطرح شده و این در حالیست که فضای سیاسی فعلی، مساعدترین آن نیست.»

جوزب بورل در ادامه گفت: «متاسفم که این را می‌گویم اما نباید در روزهای آینده انتظار پیشرفت خاصی را داشت. نگران این هستم که با وضعیت سیاسی ایالات متحده، در یک حالت بن بست باقی بمانیم».

انتخابات میان دوره ای آمریکا در ماه نوامبر برگزار می‌شود و به اعتقاد برخی آگاهان دست کم تا آن زمان نباید منتظر به نتیجه رسیدن قطعی مذاکرات احیای برجام بود.

جوزپ بورل با تاکید بر اینکه در مقام هماهنگ کننده بهترین گزینه‌های ممکن را به طرفین پیشنهاد داده است، تصریح کرد که دیگر چیزی برای اضافه کردن ندارد.

این در حالیست که تروئیکای اروپایی هم بتازگی گفته‌اند که درباره نیت ایران برای بازگشت به برجام «تردید جدی» دارند.

وزیر خارجه آمریکا هم هفته گذشته پاسخ آخر ایران در مذاکرات هسته‌ای را یک گام به عقب توصیف کرده بود./عصر ایران 

ارسال نظر

تازه ها